Wiadomości

  • 26 listopada 2023
  • 30 listopada 2023
  • wyświetleń: 12992

[WIDEO] Szlachetny gatunek w Czechowicach Południowych. W końcu udało się go "upolować"

Kolejnym ciekawym nagraniem podzielił się Wojciech Kaprzyk z profilu "Za miastem, czyli przyroda Czechowic-Dziedzic i okolic". Mowa o wideo, które przedstawia jelenie szlachetne, uchwycone w Czechowicach Południowych.

Szlachetny gatunek w Czechowicach Południowych. W końcu udało się go "upolować"
Szlachetny gatunek w Czechowicach Południowych. W końcu udało się go "upolować" · fot. Wojciech Kaprzyk


O pierwszych łowach Wojciech Kaprzyk poinformował w czwartek 16 listopada - Wreszcie! Ślady bytności tych najszlachetniejszych parzystokopytnych w Czechowicach Południowych, jak i po wschodniej stronie rzeki Białej (Bestwinie i Komorowicach) widziałem nieraz. Nagrały się także nocą na fotopułapkę, wciąż jednak brakowało zdjęć! - napisał na profilu "Za miastem, czyli przyroda Czechowic-Dziedzic i okolic" na Facebooku.

Szlachetny gatunek w Czechowicach Południowych. W końcu udało się go "upolować"
Szlachetny gatunek w Czechowicach Południowych. W końcu udało się go "upolować" · fot. Wojciech Kaprzyk


Dzięki uprzejmości mieszkańców tamtej okolicy, czechowiczaninowi udało się sfotografować w czwartek 16 listopada chmarę 7 osobników - łań i młodych. - Jeśli zauważycie w Waszej okolicy ciekawe zwierzęta - piszcie! - dodał w poście na Facebooku.Wideo z drona udało się wykonać w niedzielę 19 listopada. - Zastawiona dzięki uprzejmości właściciela działki fotopułapka powiadomiła mnie, że znów gromadka jeleni przechadza się w miejscu, gdzie udało się je zaobserwować ostatnio. Zanim zdążyłem się dostać na miejsce, chmary już nie było. Na szczęście dzięki "podniebnemu oku" (dronowi), szybko znalazłem je na łące oddalonej o kilkaset metrów - relacjonuje Wojciech Kaprzyk.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.