Wiadomości

  • 26 listopada 2023
  • wyświetleń: 2281

[FOTO] Nie tylko droga. Przy ul. Warszawskiej powstał też nowy peron przystankowy

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej zakończył przebudowę zachodniej nitki ul. Warszawskiej pomiędzy "Rondem Solidarności" a rondem przy dawnym markecie Tesco. Za skrzyżowaniem z ul. Okrężną wyremontowany został przystanek Warszawska Aluprof w kierunku centrum. W ramach inwestycji wybudowany został nowy peron przystankowy, na którym zastosowano tzw. krawężniki peronowe.

Nie tylko droga. Przy ul. Warszawskiej powstał też nowy peron przystankowy · fot. Wydział Komunikacji UM BB


Kształt krawężników peronowych pozwala na bezpośredni podjazd autobusu do peronu przystankowego, a także zapobiega niszczeniu opon w przypadku najechania na krawężnik. Na górnej płaszczyźnie krawężników zastosowano ryflowaną powierzchnię antypoślizgową, która znacznie poprawia bezpieczeństwo w trakcie wsiadania i wysiadania z autobusów, szczególnie dla osób starszych i pasażerów ze szczególnymi potrzebami.

Dodatkowo wzdłuż krawędzi peronów zamontowana została antypoślizgowa kostka integracyjna z wypustkami ułatwiająca osobom niewidomym bezpieczne oczekiwanie i poruszanie się po peronie przystankowym.

Na przystanku zamontowano także nową wiatę przystankową, wyposażoną w siedziska o długości 2/3 długości wiaty, dzięki czemu jeden moduł wiaty przystankowej - pozbawiony siedziska jest dedykowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim lub osobom podróżującym z dziećmi w wózkach, a także umożliwia swobodne odczytanie rozkładów jazdy i informacji pasażerskiej zamontowanej w gablocie rozkładowej.

Przystanek Warszawska Aluprof w kierunku centrum Bielska-Białej obsługiwany jest przez linię X czechowickiego PKM, a także linię numer 50 bielskiego MZK, kursującą w relacji Czechowice-Dziedzice Silesia - Osiedle Karpackie.

mp / czecho.pl

źródło: Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.