Wiadomości

  • 25 listopada 2023
  • wyświetleń: 5773

Przewodniczący związku zawodowego działającego w PG Silesia z odznaką za zasługi dla województwa

Tomasz Szpyrka, przewodniczący Związku Zawodowego "Kadra" działającego przy PG Silesia i członek Oddziału Rejonowego PCK w Bielsku-Białej, odebrał srebrną odznakę "Za zasługi dla województwa śląskiego". Uroczystość odbyła się w poniedziałek 20 listopada w sali obrad Urzędu Marszałkowskiego podczas sesji Sejmiku Województwa Śląskiego.

Tomasz Szpyrka odbierający odznaczenie
Tomasz Szpyrka odbierający odznaczenie · fot. ZZ Kadra PG Silesia


Odznaka została nadana przez Kapitułę Odznaki Honorowej "Za zasługi dla województwa śląskiego", na wniosek Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK, "w uznaniu zasług w działalności na rzecz mieszkańców województwa śląskiego, promocję honorowego krwiodawstwa oraz idei czerwonokrzyskiej".

- Działania Tomasza Szpyrki są przede wszystkim ukierunkowane na rzecz osób ubogich i potrzebujących, a także promuje on ideę niesienia bezinteresownej pomocy. Tomasz Szpyrka od 2006 roku do nadal jest przewodniczącym Związku Zawodowego "Kadra" przy PG "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach, a także od 2011 roku jest członkiem Zarządu Głównego PZZ "Kadra" w Katowicach. Dzięki jego osobistemu zaangażowaniu corocznie w trakcie imprez górniczych organizowanych przez ZZ "Kadra" zbierane są środki pieniężne, które następnie są przekazywane na zakup sprzętu dla Grupy Ratownictwa PCK w Czechowicach-Dziedzicach (łącznie zebrano ponad 30 000. zł) - podaje ZZ "Kadra" działający przy PG Silesia na swojej stronie internetowej.

- W latach 2013-2018 aktywnie włączył się w działalność na rzecz Towarzystwa Charytatywnego im. "Ojca Pio" w Czechowicach-Dziedzicach poprzez prowadzenie imprez integracyjnych dla podopiecznych tego ośrodka. Ponadto współpracuje z władzami samorządowymi miasta Czechowice-Dziedzice, czego efektem jest fundowanie przez te władze nagród rzeczowych oraz pomoc przy organizacji w miesiącu listopadzie uroczystych akademii z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa w Polsce - dodaje związek.

- Od 2015 roku do chwili obecnej pełni funkcję ławnika przy Sądzie Rejonowym w Pszczynie w Wydziale ds. Pracy, gdzie swoim wieloletnim doświadczeniem jako związkowiec pomaga w wydawaniu wyroków i orzeczeń w sprawach z zakresu prawa pracy. Osobiście uczestniczy w uroczystościach organizowanych przez Polski Czerwony Krzyż, a także władze państwowe i samorządowe, gdzie godnie reprezentuje zarówno środowisko czerwonokrzyskie oraz polskie górnictwo - podsumowuje Związek Zawodowy "Kadra" działający przy PG Silesia.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj