czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 lutego 2008
  • wyświetleń: 850

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

W dniach 22-29 lutego po raz kolejny obchodzony jest w Polsce Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw.

Reklama

W ramach akcji w sądach oraz prokuraturach zorganizowano dyżury sędziów, aplikantów sądowych, kuratorów i prokuratorów, w czasie których osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą uzyskać informacje na temat przysługujących im uprawnień. Doświadczenia ostatnich lat wskazują, że akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem i istnieje potrzeba jej kontynuowania.

Tradycyjnie obchody Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw rozpoczynają się w dniu 19 lutego br., który ogłoszony został Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W tym dniu, w Sądzie Okręgowym w Gliwicach odbędzie się Konferencja z udziałem ok. 200 osób z całej Polski.

21 lutego br. w Urzędzie Wojewódzkim pod patronate Wicewojewody Ślaskiego Adama Matuszkiewicza odbędzie się robocze spotkanie z okazji Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw. W spotkaniu tym uczestniczyć będą przedstawiciele Lokalnych Ośrodków Wsparcia, policjanci, sędziowie, prokuratorzy oraz przedstawiciele samorządów terytorialnych.

25 lutego br. w Lędzinach odbędzie się spotkanie z przedstawicielami samorządu , MOPS z Kierownikiem Lokalnego Ośrodka Wsparcia z Siemianowic Śl., prezesem Sądu Rejonowego w Tychach, przedstawicielem KWP i policjantami.

KWP Katowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.