Wiadomości

  • 2 grudnia 2023
  • 16 grudnia 2023
  • wyświetleń: 3999

[FOTO] Za nami grudniowe akcje krwiodawstwa. Krwiodawcy obchodzili swoje święto

Za nami grudniowe akcje krwiodawstwa, które odbyły się w Czechowicach-Dziedzicach. W tym miesiącu odbyła się również akademia z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa, podczas której wyróżniono osoby z naszego miasta.

Grudniowe akcje krwiodawstwa w ZSTiL oraz na placu Jana Pawła II · fot. Lucjan Martyniak


Jak informują organizatorzy, w grudniowych akcjach krwiodawstwa - w "resortówce" oraz na placu Jana Pawła II - organizowanych przez Klub HDK PCK przy Urzędzie Miejskim i Klub HDK PCK przy ZF Steering Systems Poland wzięło udział łącznie 45 krwiodawców. Po wypełnieniu ankiety i badaniu lekarskim ostatecznie krew oddało 35 z nich, co pozwoliło zasilić Bank Krwi blisko 16 litrami tego niczym niezastąpionego lekarstwa ratującego ludzkie życie.

- Dla wszystkich dawców i tych, którzy przybyli do punktów krwiodawstwa aby podzielić się cząstką siebie - wyrazy wdzięczności. Jak zwykle nie zawiedli przedsiębiorcy - Cukiernia Asteria i "Pączki na maśle" - obdarowując dawców słodkościami - dodali organizatorzy.

akademia z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa oraz jubileuszu 65-lecia Honorowego Krwiodawstwa w Polsce - 9.12.2023 · fot. Natalia Vysotska


Warto dodać, że w sobotę 9 grudnia w Bielsku-Białej odbyła się akademia z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa, które przypadały w dniach od 22 do 26 listopada oraz z okazji Jubileuszu 65-lecia Honorowego Krwiodawstwa w Polsce. Uczestniczyli w niej również prezesi i członkowie klubów HDK PCK działających w Czechowicach-Dziedzicach - przy Urzędzie Miejskim oraz ZF Steering Systems Poland.

W trakcie uroczystości dokonano wyróżnień krwiodawców, działaczy PCK oraz osób wspierających działalność promującą honorowe krwiodawstwo. Na wniosek prezesów Klubów HDK PCK rejonu bielskiego oraz dyrektora Oddziału Rejonowego PCK w Bielsku-Białej Medalami 65-lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK wyróżniono:
  • Lucjana Martyniaka - prezesa Klubu HDK PCK ZF Steering Systems Poland Sp. z o.o. w Czechowicach-Dziedzicach i Bielsku-Białej,
  • Irenę Martyniak - Klub HDK PCK ZF Steering Systems Poland Sp. z o.o. w Czechowicach-Dziedzicach i Bielsku-Białej,
  • Danutę Jaromin - Klub HDK PCK ZF Steering Systems Poland Sp. z o.o. w Czechowicach-Dziedzicach i Bielsku-Białej,
  • Henryka Jaromina - Klub HDK PCK ZF Steering Systems Poland Sp. z o.o. w Czechowicach-Dziedzicach i Bielsku-Białej,
  • Bernadetę Kutek - Klub HDK PCK przy Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach,
  • Piotra Nowickiego - Klub HDK PCK przy Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach.


Spotkanie było również okazją do złożenia życzeń krwiodawcom, sponsorom, sympatykom i ich rodzinom z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Uczynili to dyrektor bielskiego Oddziału Rejonowego PCK Marek Mielnik, zastępca prezydenta Bielska-Białej Adam Ruśniak, kierownik Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bielsku-Białej Gabriela Gorol oraz dyrektor Śląskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża Bogdan Ogrocki.

mp / czecho.pl

źródło: materiały prasowe

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.