czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 lutego 2008
  • wyświetleń: 1776

Gmina straci fundusze na kanalizację?

Oddala się możliwość pozyskania 60-procentowej dotacji z Unii Europejskiej na projekt budowy kanalizacji w gminie szacowany na 200 milionów złotych. – Podołanie temu zadaniu za nasze pieniądze jest niemal niewykonalne – mówi burmistrz Marian Błachut.

Reklama

– Budowa kanalizacji jest obecnie najważniejszą sprawą dla Czechowic-Dziedzic – ocenia Marian Błachut.

Projekt, który miał w ciągu najbliższych kilku lat zaspokoić tę podstawową potrzebę cywilizacyjną, rodzi horrendalne koszty. Władze Czechowic-Dziedzic miały nadzieję, że koszty 200-milionowej inwestycji w 80 procentach pokryje unijna dotacja. W zeszłym roku okazało się, że będzie to maksymalnie 60 procent.

– Niedawno nadeszła kolejna zła wiadomość dla naszej gminy – mówi szef miasta. – Kiedy dotarły do nas pogłoski, że nasz wniosek o dotację jest zagrożony, zaprosiliśmy do Czechowic-Dziedzic Janusza Mikułę, wiceministra rozwoju regionalnego. Powiedział, że nie mamy się czego obawiać, bo nasz wniosek jest na wysokim 15 miejscu i utrzyma się na liście projektów kluczowych. Tydzień później okazało się coś innego – nie jesteśmy już na liście i będziemy zmuszeni walczyć o dotację w konkursie z miastami z całego kraju – wyjaśnia Błachut.

Więcej czytaj w Gazecie Czechowickiej.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.