Wiadomości

  • 29 listopada 2023
  • wyświetleń: 336

Przeszczepy włosów ceny zabiegów w profesjonalnych gabinetach dermatologicznych

Materiał partnera:

Nadmierne wypadanie włosów i łysienie spędzają sen z powiek wielu mężczyzn i kobiet w różnym wieku. Bez względu na przyczynę, z problemem tym można sobie poradzić, decydując się na przeszczep włosów wykonany przez profesjonalistów. Sprawdź, ile kosztuje taki zabieg i od czego uzależniona jest ostateczna cena przeszczepu włosów.

kobieta,włosy


Czym jest przeszczep włosów?Przeszczep włosów to chirurgiczna procedura, która ma na celu przeniesienie włosów z obszarów, gdzie są one obfite (najczęściej z tyłu lub z boków głowy, gdzie włosy są odporne na genetyczne czynniki powodujące łysienie), do obszarów, gdzie występuje utrata włosów lub łysienie. Jest to popularna metoda stosowana w leczeniu łysienia androgenowego, które jest najczęstszą przyczyną utraty włosów u mężczyzn i kobiet.

Istnieje kilka różnych technik przeszczepu włosów, a jedną z najbardziej nowoczesnych i skutecznych jest technika FUE (Follicular Unit Extraction). W przypadku FUE jednostkowe mieszki włosowe są indywidualnie pobierane z obszaru dawcy i przeszczepiane do obszaru odbiorczego. Zabieg daje zadowalające rezultaty bez blizn i długotrwałej rekonwalescencji.

Od czego zależy cena przeszczepu włosów?Hasło "przeszczep włosów cena" jest często wpisywane w wyszukiwarkę przez osoby szukające metody na przywrócenie objętości swojej fryzury. Tymczasem koszt takiego zabiegu jest uzależniony od wybranej metody transplantacji oraz liczby pobranych graftów (mieszków włosowych). Niestety cena zabiegu metodą FUE nie należy do najniższych, jednak jest to obecnie jedna z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych metod przeszczepiania włosów. Zabieg jest bezbolesny i nieinwazyjny, a po jego wykonaniu na skórze nie pozostają duże, widoczne blizny. Malutkie ślady po zabiegu można łatwo ukryć pod odrastającymi włosami.

Dodatkowo przeszczep włosów metodą FUE jest droższy od klasycznych metod, ponieważ cechuje się bardzo wysoką skutecznością. Prawdopodobieństwo przyjęcia się wszczepionych mieszków włosowych sięga aż 95%. Sam zabieg jest jednak czasochłonny i zajmuje od 4 do nawet 12 godzin, podczas których pacjent jest pod ciągłą opieką doświadczonego i odpowiednio wykwalifikowanego specjalisty. Więcej na ten temat pisze gabinet specjalizujący się w przeszczepianiu włosów dermapoint.pl

Przeszczep włosów koszt zabieguCena przeszczepu włosów metodą FUE ustalana jest na podstawie liczby pobranych mieszków włosowych - tzw. graftów. Aktualnie widełki cenowe w profesjonalnych gabinetach wahają się od około 10 do 18 zł za graft. Koszt za tę jednostkę zmniejsza się wraz z ilością przeszczepionych mieszków. Przykładowo za przeszczepienie do 1000 graftów zapłacisz 12 zł za graft, ale decydując się na więcej niż 2000 przeszczepionych mieszków, możesz liczyć na cenę rzędu 9 zł za graft.

Biorąc pod uwagę powyższe stawki, łatwo można wywnioskować, że za transplantację na zakola i obniżenie linii włosów zapłacisz około 12 tys. zł, za głębsze zakola i czubek głowy blisko 20 tys. zł, a za całą głowę nawet blisko 30 tys. zł. Na szczęście w wielu przypadkach transplantacja włosów metodą FUE nie jest konieczna na całej powierzchni głowy, co może redukować koszty przeszczepu.