Wiadomości

  • 2 grudnia 2023
  • 10 grudnia 2023
  • wyświetleń: 3384

Mikołajkowo-Barbórkowe Sauna Party. Czechowickie morsy i foczki wesprą małą Polę

Za nami:

Czechowicki Klub Morsów - Morsy i Foczki zaprasza na "Sauna Party Mikołajkowo-Barbórkowe dla Poli". Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 10 grudnia na kaniowskiej "żwirowni", od strony kąpieliska. Rozpoczęcie: godzina 10.00. Wstęp 20 złotych - bez limitu czasowego.

Mikołajkowo-Barbórkowe Sauna Party. Czechowickie morsy i foczki wesprą małą Polę
Mikołajkowo-Barbórkowe Sauna Party. Czechowickie morsy i foczki wesprą małą Polę · fot. Materiały organizatora


Pola urodziła się w 34. tygodniu ciąży. Miało być dobrze. To miała być zdrowa dziewczynka. Niestety po porodzie okazało się, że coś jest nie tak.

Diagnoza - częściowa trisomia 10 chromosomu. Bardzo rzadki zespół genetyczny, który niesie za sobą szereg nieprawidłowości. Polcia ma ponad 3 latka. Nie chodzi, nie mówi. Ma za sobą operację zwichniętego biodra oraz kraniosynostozy. Ma wadę stóp, wzroku, opóźniony rozwój psychoruchowy, problemy związane z masą ciała.

To drobniutka dziewczynka, która każdego dnia z uśmiechem na twarzy dzielnie walczy o lepsze jutro.
Jest pod opieką wielu specjalistów: neurochirurga, gastroenterologa, okulisty, genetyka, kardiologa, neurologa. Potrzebuje dużego wsparcia. Ciągłej, systematycznej rehabilitacji, terapii integracji sensorycznej, neurologopedy, terapii ręki i wielu wielu innych.

Rodzice Poli potrzebują wsparcia, aby moc zapewnić jej przyszłość i zawalczyć o jej samodzielność. Małą Polę można także wesprzeć poprzez zbiórkę na portalu zrzutka.pl, prowadzoną przez fundację "Serce dla Maluszka" - można ją znaleźć TUTAJ.

Stronę wydarzenia na Facebooku można znaleźć TUTAJ.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.