Wiadomości

  • 29 listopada 2023
  • wyświetleń: 5219

[FOTO] Poranne dachowanie osobówki na ul. Legionów. Lawina zdarzeń po opadach śniegu

W środę 29 listopada na ulicy Legionów w Czechowicach-Dziedzicach doszło do dachowania samochodu osobowego. To nie pierwsze zdarzenie tego dnia, w którym uczestniczył tylko jeden pojazd.

dachowanie kolizja czechowice-dziedzice legionów
Dachowanie samochodu osobowego na ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach - 29.11.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w rejonie nowego wiaduktu kolejowego. Około godziny 6.40, kierujący Audi wypadł z jezdni. Pojazd w wyniku zdarzenia znalazł się do góry kołami. Choć wszystko wyglądało bardzo niebezpiecznie, kierujący opuścił osobówkę o własnych siłach.

- Kierujący samochodem marki Audi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległo również ogrodzenie posesji. Uczestnik kraksy był trzeźwy. Obecni na miejscu funkcjonariusze policji ukarali go mandatem - relacjonuje p.o. oficera prasowego KMP Bielsko-Biała, st. asp. Ilona Michalczyk.

Kompilacja zdarzeń drogowych w następstwie opadów śniegu


W ostatnich dniach panują zmienne warunki drogowe. Silne opady śniegu na przemian ze słoneczną aurą przyczyniły się do zwiększonej ilości zdarzeń drogowych. Jezdnie w wielu miejscach są oblodzone, a co za tym idzie, przyczepność naszego pojazdu znacznie spadła. Zmniejszyła się również skuteczność hamowania. Biorąc te aspekty pod uwagę, powinniśmy ograniczyć prędkość. Wolniejsza jazda pozwala na szybszą reakcję w niebezpiecznej sytuacji, a skutki ewentualnego zdarzenia drogowego na pewno będą łagodniejsze. Pamiętajmy również, że nawet najbardziej zaawansowane technologie dostępne w nowych autach, nie są w stanie w 100% uchronić od kraksy.

pj / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.