Wiadomości

  • 30 listopada 2023
  • 1 grudnia 2023
  • wyświetleń: 4056

Pies ugryzł strażnika miejskiego w udo. Jego właścicielka wydmuchała 2 promile

W piątek 24 listopada przed godziną 11.00 dyżurny straży miejskiej zadysponował patrol na ulicę Bielską w Ligocie. Według zgłoszenia w rejonie jednego ze sklepów miał biegać luzem agresywny pies bez nadzoru.

Pies ugryzł strażnika miejskiego w udo. Jego właścicielka wydmuchała 2 promile
Pies ugryzł strażnika miejskiego w udo. Jego właścicielka wydmuchała 2 promile · fot. Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach


Po przybyciu na miejsce strażnicy nie zastali już psa. Funkcjonariusze przepytali osobę, która zgłosiła sytuację, i stwierdzili, że znają właścicielkę zwierzęcia. Tę napotkano na ulicy Bielskiej wraz z czworonogiem, które biegało luzem i szczekało na przejeżdżające samochody.

Kobiecie nakazano zapięcie psa na smycz, lecz ta nie posiadała jej przy sobie, dlatego też strażnicy zaoferowali jej swoją służbową.

- Kobieta znajdowała się pod wpływem alkoholu. Sprawczyni, 35-letnia mieszkanka Ligoty, próbowała wraz z psem zbiec z miejsca interwencji na środek jezdni przed nadjeżdżający samochód. Ponadto zwierzę ugryzło jednego z funkcjonariuszy w udo lewej nogi. Na miejscu obecny był świadek całej sytuacji, którego czworonóg również próbował ugryźć - relacjonuje czechowicka straż miejska.

Po chwili kobietę udało się ująć i założyć jej kajdanki. - Mieszkanka Ligoty była agresywna i wulgarna. Wraz ze swoim psem została przewieziona do komendy straży miejskiej. Z uwagi na zaistniałą sytuację i lekceważące podejście 35-latki, strażnicy przewieźli ją do Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej celem wytrzeźwienia. Jak się okazało, kobieta miała ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu - dodają strażnicy miejscy z Czechowic-Dziedzic.

Do psa zostało wezwane schronisko celem obserwacji. Czechowicka straż miejska podała, że ugryzionemu strażnikowi nic się nie stało. Kobieta odpowie przed Sądem Rejonowym w Pszczynie za szereg popełnionych wykroczeń, jakich dopuściła się z art 51§2, 77, 90 oraz 141 kodeksu wykroczeń.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.