Wiadomości

  • 6 grudnia 2023
  • 10 grudnia 2023
  • wyświetleń: 12391

Powróciły codzienne połączenia kolejowe do Oświęcimia i Krakowa. Sprawdź rozkład i ceny biletów

Po kilku latach przerwy powróciły codzienne połączenia kolejowe z Czechowic-Dziedzic do Oświęcimia i Krakowa. Od 10 grudnia możemy jeździć do tych miast między innymi dzięki pociągom PolRegio.

Pociąg spółki PolRegio - ten przewoźnik kursuje pomiędzy Czechowicami-Dziedzicami a Krakowem
Pociąg spółki PolRegio - ten przewoźnik kursuje pomiędzy Czechowicami-Dziedzicami a Krakowem · fot. PolRegio


Przypomnijmy, w ostatnich latach, ze względu na modernizację linii kolejowej numer 93 na odcinku od Czechowic-Dziedzic do Oświęcimia, pociągi PolRegio jeździły na trasie z naszego miasta do Krakowa jedynie w piątki i niedziele - tak jest między innymi obecnie.

Wszystko zmieniło się w niedzielę 10 grudnia, kiedy weszedł w życie nowy rozkład jazdy pociągów. - Uruchomione zostaną nowe połączenia Oświęcim - Czechowice-Dziedzice (4 pociągi), Czechowice-Dziedzice - Oświęcim (6 pociągów) oraz Kraków Główny - Czechowice-Dziedzice (3 pociągi) i Czechowice-Dziedzice - Kraków Główny (1 pociąg), czyli łącznie 7 par bezpośrednich pociągów na odcinku Oświęcim - Czechowice-Dziedzice - Oświęcim - możemy przeczytać w komunikacie spółki PolRegio.

Jak wygląda rozkład jazdy oraz cennik biletów dla relacji Czechowice-Dziedzice - Oświęcim oraz Oświęcim - Czechowice-Dziedzice? Prezentujemy go poniżej.

Rozkład jazdy i cennik biletów w relacji Czechowice-Dziedzice - Oświęcim
fot. PolRegio


Rozkład jazdy i cennik biletów w relacji Czechowice-Dziedzice - Oświęcim
fot. PolRegio


Pociąg relacji Czechowice-Dziedzice - Kraków Główny przez Oświęcim odjedzie z naszego miasta raz dziennie. Poniżej rozkład jazdy i cennik biletów dla tygodnia od 11 do 17 grudnia. Warto zwrócić uwagę na inne godziny odjazdów z naszego miasta w środy i czwartki.

Pociąg relacji Czechowice-Dziedzice - Kraków Główny
fot. PolRegio


Relacje powrotne, czyli pociągi jadące na trasie Kraków Główny - Czechowice-Dziedzice możecie sprawdzić poniżej.

Kraków Główny - Czechowice-Dziedzice
fot. PolRegio


Pociągi wyżej wymienionych połączeń będą zatrzymywały się na każdej stacji. Dla relacji z Czechowic-Dziedzic do Oświęcimia będą to Kaniów, Dankowice, Jawiszowice Jaźnik, Brzeszcze Jawiszowice oraz Brzeszcze.

Dodajmy, że z Czechowic-Dziedzic do Oświęcimia i Krakowa codziennie będą kursować także pociągi PKP Intercity, które nie będą zatrzymywać się na wszystkich stacjach. Dzięki temu czas podróży z naszego miasta do grodu Kraka wyniesie nawet tylko ponad godzinę.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.