Wiadomości

  • 8 grudnia 2023
  • 11 grudnia 2023
  • wyświetleń: 12933

[FOTO] Ligota: groźnie wyglądające zdarzenie na newralgicznym skrzyżowaniu

W piątek 8 grudnia około godziny 14.00 służby ratunkowe interweniowały na ulicy Zabrzeskiej w Ligocie, w rejonie skrzyżowania z ulicą Czechowicką. Doszło tam do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyły dwa pojazdy.

Interwencja służb ratunkowych na ul. Zabrzeskiej w Ligocie - 8.12.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika ; OSP Ligota


Jak przekazał naszemu portalowi sierż. szt. Sławomir Kocur, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej, uczestniczyły w nim dwa pojazdy - Toyota Yaris oraz Aixam - to mały samochód na kategorię B1.

Sprawcą okazał się 18-latek kierujący Toyotą. Nie zachował bezpiecznej odległości w momencie, w którym 68-latka kierująca Aixamem skręcała w drogę poprzeczną i uderzył w tył tego pojazdu.

Chociaż zdarzenie wyglądało groźnie, to zakwalifikowano je jako kolizję. Nikomu nic się nie stało. Policjanci zakończyli czynności na miejscu, a sprawca otrzymał mandat karny.

Okazało się także, że 68-latka, która kierowała Aixamem, nie posiadała uprawnień do kierowania swoim pojazdem, czyli prawa jazdy kategorii B1. W związku z tym do sądu skierowano wniosek o ukaranie kobiety.

Loading...

mp, pj / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.