Wiadomości

  • 11 grudnia 2023
  • 13 grudnia 2023
  • wyświetleń: 5759

[FOTO] Interwencja straży pożarnej w Bronowie. Zawalił się dach budynku

W niedzielę 10 grudnia około godziny 20.30 cztery zastępy straży pożarnej oraz patrol policji interweniowały przy ulicy Woźniackiej w Bronowie. Według zgłoszenia w opuszczonym budynku pod naporem śniegu zawalił się dach, a jego reszta może spaść na drogę.

Interwencja straży pożarnej przy ul. Woźniackiej w Bronowie - 10.12.2023 · fot. OSP Bronów


W wyniku rozpoznania strażacy stwierdzili, że zawaleniu pod naporem śniegu uległ dach pustostanu. Wokół niego na śniegu nie było żadnych śladów świadczących o tym, że w obiekcie mogą znajdować się ludzie. Ponadto z relacji sąsiadów i funkcjonariuszy policji wynikało, że nikt nie był widywany w pustostanie.

Ustalono też, że część dachu uległa zawaleniu około tygodnia temu. O tym fakcie został poinformowany w tamtym czasie Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

Działania strażaków polegały na przeszukaniu pustostanu w celu wykluczenia obecności osób w budynku. Obiekt przeszukano również z wykorzystaniem kamery termowizyjnej. Następnie zabezpieczono budynek taśmą ostrzegawczą.

Strażacy zakończyli swoje działania przed godziną 21.20. Na miejscu interweniowały 4 zastępy straży pożarnej - dwa z OSP Bronów oraz 2 posterunku zamiejscowego PSP w Czechowicach-Dziedzicach.

Loading...

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.