Wiadomości

  • 12 grudnia 2023
  • 15 grudnia 2023
  • wyświetleń: 4697

[FOTO] Zakończyła się ważna inwestycja. Poprawi bezpieczeństwo powodziowe mieszkańców

Zakończyła się budowa zbiornika retencyjnego przy ulicy Weneckiej w Czechowicach-Dziedzicach. Czechowicki Urząd Miejski podkreśla, że to ważna inwestycja dla poprawy bezpieczeństwa powodziowego mieszkańców tego rejonu naszego miasta.

Zbiornik przeciwpowodziowy przy ulicy Weneckiej w Czechowicach-Dziedzicach · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Zbiornik powstał w rejonie skrzyżowania ulic Weneckiej i Piasta. Zakres prac obejmował wybudowanie zbiornika przeciwpowodziowego o maksymalnej objętości 1780 m³ w ciągu rowu odprowadzającego wody opadowe od ul. Weneckiej do przepustu wałowego rzeki Iłownicy, wykonanie kanału dopływowego do zbiornika pompowego, z którego woda będzie pompowana za pomocą pomp mobilnych i odprowadzana do rzeki Iłownicy.

Zostały także wykonane prace związane z wymianą przepustu z DN 250 na Dn 600, tymczasowe zabezpieczenie skarpy wału rzeki, zjazd z ul. Weneckiej, a także przekładka kolidującej sieci kanalizacji sanitarnej. Wykonane prace zostały odebrane w czwartek 30 listopada. Wartość zawartej umowy z wykonawcą - firmą Melioracje Wodne Stanisław Kachel z Rybnika - to 459 664,42 zł brutto.

Zadanie było dofinansowane ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 (w ramach programu: "Środowisko, Energia i Zmiany klimatu", obszar programowy: Klimat) i współfinansowanego z budżetu państwa za pośrednictwem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (na podstawie umowy nr MFEOG.07.03.O1-12-0043/21_00 z dnia 26 listopada 2021 roku) oraz ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych Promesa nr 01/2021/5344/PolskiLad z dnia 18 sierpnia 2022 ("Przeciwdziałanie powodziom błyskawicznym na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice").

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.