Wiadomości

  • 15 grudnia 2023
  • 17 grudnia 2023
  • wyświetleń: 17515

Po kilkunastu latach zniknęła popularna linia z Czechowic-Dziedzic do Bronowa

Prywatny przewoźnik, firma Mar-Bus, w piątek 15 grudnia zamknął linię Bronów - Czechowice-Dziedzice. Marbus kursował na niej od kilkunastu lat.

Po kilkunastu latach znika popularna linia prywatnego przewoźnika z Czechowic-Dziedzic do Bronowa
Po kilkunastu latach zniknęła popularna linia z Czechowic-Dziedzic do Bronowa · fot. Facebook / Marek Ogrodzki / Mar-Bus


Informacja na ten temat pojawiła się na przystankach, na których zatrzymywały się busy jeżdżące na tej linii, w tym między innymi na czechowickim dworcu autobusowym.

Prywatny przewoźnik zamknął linię autobusową z Czechowic-Dziedzic do Bronowa
Komunikat firmy Marbus na przystanku przy Zespole Szkół Technicznych i Licealnych · fot. mp / czecho.pl


Na profilu Mar-Busa w mediach społecznościowych pojawił się komentarz do tej sytuacji Marka Ogrodzkiego, właściciela firmy. - Kiedy niespełna 20 lat temu wpadłem na pomysł przewozu osób nie wiedziałem nawet, jak jeżdżą autobusy w naszej gminie. Mój doświadczony kolega dał kilka wskazówek i wsiadłem do auta wykonać pierwszy rozkład jazdy linii Czechowice-Dziedzice - Bronów przez Zabrzeg Miliardowice i Ligotę. Nie wiedziałem jak to będzie, czy to w ogóle ma to sens? Jednak wierzyłem w sukces i parłem na przód. Już po kilku dniach wiedziałem, że to był dobry ruch - napisał.

- Dzisiaj linia Mar-Busa do Bronowa kończy swoją historię. Chciałbym podziękować wszystkim, można powiedzieć - pokoleniom. Dziękuje władzom miasta za przychylne traktowanie i zawsze pomocną dłoń, dziękuje naszej załodze serwisu którzy zawsze na czas i perfekcyjnie dbali o stan techniczny i najważniejsze - dziękuje Tobie Mareczku - najlepszy kierowco. Bez Ciebie to by się nie udało. Zasłużyłeś jak nikt na odpoczynek od kierownicy. Dziękuję Ci za to - dodał Marek Ogrodzki.

Loading...

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.