Wiadomości

  • 12 stycznia 2024
  • 14 stycznia 2024
  • wyświetleń: 6937

[FOTO] "Droga to płynące błoto". Nawierzchnię poprawiono destruktem po naszej interwencji

Do naszej redakcji po raz kolejny zgłosili się mieszkańcy ulicy Zawiłej w Czechowicach-Dziedzicach, którzy zwrócili uwagę na fatalny stan przebudowywanej drogi. Na zdjęciach, które otrzymaliśmy od jednego z czytelników widać, że tonie ona w błocie, co jest sporym utrudnieniem dla kierowców oraz pieszych. O komentarz do sprawy poprosiliśmy czechowicki Urząd Miejski.

Ulica Zawiła w Czechowicach-Dziedzicach - 15.12.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Przypomnijmy, temat ulicy Zawiłej poruszaliśmy już w listopadzie w artykule "Koszmar na ulicy Zawiłej. "Oranisko" zamiast drogi daje się we znaki mieszkańcom". Już wtedy otrzymywaliśmy informacje od czytelników, że po opadach deszczu droga przypomina "oranisko".

Kolejną wiadomość w tej sprawie otrzymaliśmy w połowie grudnia. - Czy ktoś w końcu zainterweniuje na naszej ulicy? Ręce opadają, żyć tu nie można. Droga to płynące błoto. Nie da się tutaj jeździć samochodem, bo się "zawiesza", a dzieci na nogach nie mają szans dotarcia do szkoły, ponieważ brodzą po łydki w błocie - możemy przeczytać w wiadomości od jednego z czytelników, która dotarła do naszej redakcji.

O komentarz poprosiliśmy Urząd Miejski w Czechowicach-dziedzicach. - Na odcinku ulicy Zawiłej, który widać na zdjęciach przesłanych przez czytelnika, obowiązuje zakaz ruchu pojazdów w obie strony. Niemniej wykonawca poprawił stan nawierzchni przebudowywanej drogi destruktem, aby zwiększyć komfort pieszych - przekazano portalowi czecho.pl, przesyłając także zdjęcia z początku roku (poniżej).

Ulica Zawiła na początku 2024 roku
Ulica Zawiła na początku 2024 roku · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Ulica Zawiła na początku 2024 roku
Ulica Zawiła na początku 2024 roku · fot. UM Czechowice-Dziedzice


- Ponadto wykonawca na bieżąco naprawia stan nawierzchni przebudowywanej ulicy, zapewniając przejezdność i dostęp do posesji - podał UM dodając, że na ten moment majowy termin wykonani inwestycji nie jest zagrożony.

Całkowita wartość inwestycji to 3 395 945,95 zł. Jest ona dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład. Termin zakończenia prac to 23 maja 2024 roku. Na miniony, 2023 rok, zaplanowano wykonanie około 620 metrów bieżących kanalizacji deszczowej, remont przepustu oraz przebudowę infrastruktury technicznej kolidującej z nową konstrukcją drogi. Wykonanie podbudów, ułożenie krawężników oraz warstw bitumicznych - asfaltowanie nawierzchni, planowane jest na 2024 rok.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.