
Wiadomości
- 21 grudnia 2023
- 22 grudnia 2023
- wyświetleń: 2707
Jest nowy wojewoda śląski. Zapowiada współpracę z Ministerstwem Przemysłu
Sekretarz Stanu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Tomasz Szymański wręczył w środę 20 grudnia powołanie Marka Wójcika na urząd wojewody śląskiego.

Powołanie nowej osoby na to stanowisko ma związek z utratą funkcji wojewody przez Jarosława Wieczorka po październikowych wyborach parlamentarnych, kiedy to został posłem na Sejm RP X kadencji. Odwołany został także dotychczasowy Dyrektor Generalny Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. W jego następstwie powołana będzie Katarzyna Błaszczyk-Domańska.
Nowy wojewoda Marek Wójcik podczas konferencji prasowej, która odbyła się w czwartek 21 grudnia w westybulu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, zapowiedział szeroką współpracę z samorządem oraz Ministerstwem Przemysłu.
- Bardzo istotnym będzie dla nas wszystkich utworzenie Ministerstwa Przemysłu. Urząd Wojewódzki na pewno będzie tutaj wsparciem - powiedział Marek Wójcik.
ZOBACZ TAKŻE

Starosta Bielski w składzie Rady Samorządu Terytorialnego przy Prezydencie RP

To jedna z najważniejszych funkcji w samorządzie. Zmiana na stanowisku skarbnika w Starostwie Powiatowym

Poseł Mirosław Suchoń odchodzi z Polski 2050. Dołączy do ugrupowania Centrum

[FOTO] Mały rów, wielkie problemy. Jest odpowiedź burmistrza na interpelację radnego

Do mieszkańców trafi bezpłatna gazetka. Podsumowuje działalność czechowickiego stowarzyszenia

Protest Konfederacji przeciwko KSeF przed urzędem skarbowym w Bielsku-Białej
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.
