czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 lutego 2008
  • wyświetleń: 1809

Przeznacz jeden procent dla Pawełka

Za Gazetą Czechowicką publikujemy apel Urszuli i Dawida Koczor z Goczałkowic-Zdroju o wsparcie dla ich chorego syna Pawełka przy okazji rocznych rozliczeń podatkowych. O pomoc proszą także jego dziadkowie Eugenia i Ludwik Zbijowscy z Bronowa.

Reklama

Pawełek Koczor urodził się 8 czerwca 2004 r. jako całkowicie zdrowe dziecko. Rozwijał się prawidłowo do 22 miesiąca życia, kiedy to zaczęły występować u niego postępujące zaburzenia ruchowe. Dopiero w październiku 2006 roku postawiono diagnozę: leukodystrofia metachromatyczna (MLD) – niezwykle rzadka choroba genetyczna, uznana za nieuleczalną i śmiertelna w 3-5 roku życia.

Pod koniec 2006 roku Pawełek stracił wszystkie funkcje motoryczne i intelektualne, przestał chodzić, mówić, samodzielnie jeść i siedzieć, powrócił do stanu niemowlęcego.

Mimo tego, że rokowania nie pozostawiały żadnych złudzeń, pomimo że w Polsce nikt już nie chciał i nie potrafił go leczyć, udało się nam doprowadzić do tego, że od stycznia 2007 r. Pawełek jest uczestnikiem eksperymentalnej próby klinicznej, zmierzającej do opracowania pierwszego leku na tę chorobę. Próba ta prowadzona jest w Szpitalu Uniwersyteckim w Kopenhadze. Poddano jej jedynie 12 dzieci z całej Europy, w tym Pawełka.

Już od ponad roku, co dwa tygodnie rodzice odbywają z Pawełkiem podróż do odległej Kopenhagi, by lekarze mogli podać dziecku lekarstwo, które jest jedyną nadzieją, by utrzymać go przy życiu.

Dzięki zastosowaniu eksperymentalnego leczenia stan Pawełka poprawia się, choć jednak bardzo powoli. Znów zaczął się uśmiechać, jego sukcesem jest sporadyczne, wykonywane z ogromnym trudem utrzymywanie głowy, uniesienie rączki czy nóżki. Pawełek na powrót stara się również mówić, choć są to na razie pojedyncze dźwięki i sylaby.

Pawełek codziennie poddawany jest rehabilitacji, wykonuje żmudne ćwiczenia fizyczne, poddawany jest zabiegom fizykalnym, pracuje z logopedą, jest pod opieką psychologa, ortopedy i dietetyka. Pracuje bardzo ciężko i dużo – walczy o siebie!

Szanowni Państwo!

Zwracamy się z prośbą o przekazanie na rzecz naszego chorego synka 1% podatku dochodowego, jaki może zostać dobrowolnie przekazany w zeznaniu podatkowym za rok 2007 na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Pawełek posiada subkonto, by zebrać środki na leczenie i rehabilitację, założone w

Fundacji dla Dzieci „DAR SERCA”

ul. Powstańców Śląskich 6

43-300 Bielsko-Biała

KRS – 0000121785

Uwaga:

Aby Państwa środki dotarły na właściwe subkonto, prosimy o umieszczenie w składanym zeznaniu PIT, w rubryce zatytułowanej „Inne informacje, w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem” zwrotu „Dla Paweł Koczor”

PIT 28 – poz. 315

PIT 36 – poz. 311

PIT 36L – poz. 107

PIT 37 – poz. 123

PIT 38 – poz. 59

Bardzo dziękujemy za wsparcie!

Rodzice: Urszula i Dawid Koczor

Dar serca

Ponadto Fundacja dla Dzieci „DAR SERCA” z Bielska-Białej udostępnia konto bankowe SPECJALISTYCZNE LECZENIE DZIECI na przeprowadzenie zbiórki pieniężnej na leczenie i rehabilitację Pawła Koczora, ur. 08.06.2004 r., zam. w Goczałkowicach-Zdroju.

Wpłat prosimy dokonywać na konto:

ING Bank Śląski SA Oddział Regionalny w Bielsku-Białej,

nr rachunku: 25 1050 1070 1000 0022 6906 4693, hasło: „Paweł Koczor”.

Więcej czytaj w Gazecie Czechowickiej.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.