Wiadomości

  • 1 stycznia 2024
  • wyświetleń: 4321

[Historyczne ciekawostki] Skocznia narciarska na Zbijowie w latach 30. XX wieku

W ramach naszego historycznego cyklu prezentujemy fotografię skoczni narciarskiej, która znajdowała się na czechowickim Zbijowie. Zdjęcie pochodzi ze zbiorów Śląskiej Biblioteki Cyfrowej i nosi tytuł "Sekcja turystyczna SKS Sokół Dziedzice - skoki narciarskie na skoczni na Zbijowie".

Sekcja turystyczna SKS Sokół Dziedzice - skoki narciarskie na skoczni na Zbijowie
Sekcja turystyczna SKS Sokół Dziedzice - skoki narciarskie na skoczni na Zbijowie · fot. Śląska Biblioteka Cyfrowa


Fotografia znajduje się w zbiorach czechowickiej Izby Regionalnej, a została zdigitalizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Czechowicach-Dziedzicach. Niestety Śląska Biblioteka Cyfrowa nie podaje, w którym roku zostało zrobione zdjęcie, ani gdzie dokładnie mieścił się obiekt.

Zdjęcie pojawiło się niedawno na grupie "Czechowice-Dziedzice na starych zdjęciach" na Facebooku, a dzięki dyskusji pod postem Marcina Borgła możemy się dowiedzieć o niej nieco więcej. Fotografia pochodzi z około 1930 roku, a sama skocznia znajdowała się w Górnym Lesie.

- Według opowiadań mojej mamy podobna, może nie taka duża, była skocznia w rejonie dolnej Mazańcowickiej, na tzw. Polokówce, zbudowana przed II wojną - napisał w jednym z komentarzy pan Krzysztof.

Znacie historię związaną z tą skocznią? Zapraszamy do dzielenia się informacjami w komentarzach.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne ciekawostki

Odkurzamy stare zdjęcia i niezwykłe historie mieszkańców Czechowic-Dziedzic oraz okolicznych miejscowości sprzed lat. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj