czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 maja 2003
  • wyświetleń: 1913

Budynek opuszczony na razie stał będzie

Czy opuszczony budynek przy ulicy Sobieskiego w Czechowicach zostanie wyburzony? Ciągle nie wiadomo. Mieszkają tam narkomani i odbywają się alkoholowe libacje, z powodu których strażnicy miejscy musieli interweniować w ciągu ostatnich kilku lat blisko 200 razy.

Wyburzenia chcą mieszkańcy osiedla "Centrum", którzy żądają spokoju w pobliżu swoich domów, kościoła i szkoły. Jednak właściciel zrujnowanego budynku przepadł jak kamień w wodę, wcześniej zaciągając kredyty hipoteczne na sumę 100 tysięcy złotych aż w 6 bankach. Banki musiałyby zrzec się tych należności, wtedy budynek mogłaby wyburzyć gmina.
Jednak z czechowickiej kasy na ten cel trzeba by przeznaczyć 15 tysięcy złotych. Burmistrz Czechowic chce więc, by wzamian, na rzecz gminy została przekazana oddłużona już posesja. Z burmistrzem Janem Bergerem rozmawiał w tej sprawie przewodniczący osiedla "Centrum" Karol Bielas.

Wygląda na to, że sprawa budynku, który zdaniem mieszkańców czechowickiego osiedla "Centrum" powinien nie istnieć, pewnie nie zostanie szybko rozwiązana.


Iza / Mega FM

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.