Wiadomości

  • 2 stycznia 2024
  • 7 stycznia 2024
  • wyświetleń: 5362

W Ligocie powstanie nowy teren rekreacyjny za blisko 2 500 000 złotych

Gmina Czechowice-Dziedzice ogłosiła przetarg na zagospodarowanie terenu przy ul. Woleńskiej w Ligocie. Jego powierzchnia to 6700 m2, a w ramach inwestycji powstaną między innymi scena plenerowa oraz altana grillowa.

Teren przy ul. Woleńskiej w Ligocie z lotu ptaka - 09.2023
Teren przy ul. Woleńskiej w Ligocie z lotu ptaka - 09.2023 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Przy ulicy Woleńskiej w Ligocie powstanie scena plenerowa, altana grillowa, droga wewnętrzna, ciągi piesze i place rekreacyjne. W ramach zamówienia zostanie także wykonany odcinek kanalizacji deszczowej, wybudowane zostanie oświetlenie terenu oraz zamontowane elementy małej architektury.

Plan zagospodarowania terenu przy ulicy Woleńskiej w Ligocie
Plan zagospodarowania terenu przy ulicy Woleńskiej w Ligocie · fot. Dokumentacja projektowa


Scena będzie miała długość 13,38m, szerokość 14,28m oraz wysokość 7,75m. Budowla będzie miała ceglany mur z napisem "Ligota", a przed obiektem znajdzie się plac o powierzchni 780 m2.

Scena, która powstanie na terenie przy ulicy Woleńskiej w Ligocie
Scena, która powstanie na terenie przy ulicy Woleńskiej w Ligocie · fot. Dokumentacja projektowa


Altana grillowa, która powstanie w ramach inwestycji, została zaprojektowana na rzucie wpisanym w sześciokąt foremny o wymiarach osiowych przekątnej 4,80 m. Budowla będzie miała dach sześciospadowy. Jej ogólne wymiary to: długość - 11,12m, szerokość 9,63m oraz wysokość 6,13m. Obiekt będzie wyposażony w posadzkę z betonowego bruku, drewniany dach, słupy oraz barierki, a także murowany grill z cegieł klinkierowych połówkowych.

Projekt altany, która powstanie przy ul. Woleńskiej w Ligocie
Projekt altany, która powstanie przy ul. Woleńskiej w Ligocie · fot. Dokumentacja projektowa


Orientacyjna wartość zamówienia to 2 406 798,82 złotych, z czego 2 000 000 złotych pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Firmy, które są zainteresowane wzięciem udziału w postępowaniu przetargowym mają czas do 16 stycznia na składanie swoich ofert. Termin związania ofertą to 30 dni. Firma, która wygra przetarg, będzie miała 9 miesięcy na realizację inwestycji.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.