czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 lutego 2008
  • wyświetleń: 2071

Biopaliwa z Czechowic na wiosnę

Grupa Lotos, za pośrednictwem swojej spółki Lotos Biopaliwa, planuje uruchomić w Czechowicach-Dziedzicach instalację do produkcji biokomponentu FAME na wiosnę tego roku, poinformowała firma w poniedziałek.

Reklama

"Budowana kosztem ok. 80 mln zł fabryka będzie mogła wyprodukować 100 tys. ton biokomponentu rocznie" - czytamy w komunikacie.

Lotos podał, że partnerami w budowie instalacji są firmy MAN Ferrostaal AG, Prochem SA oraz Lotos Serwis Sp. z o.o.

W grudniu ubiegłego roku Lotos Biopaliwa uzyskały od wojewody śląskiego pozwolenie zintegrowane. Także wtedy rozpoczęła się rekrutacja dziewiętnastoosobowej załogi, która będzie obsługiwać nową fabrykę.

21 grudnia ubr. spółka Lotos Biopaliwa zawarła umowę z Zakładami Tłuszczowymi Kruszwica dotyczącą dostaw surowego oleju rzepakowego dla nowobudowanej instalacji FAME. Umowa szacowana na 0,5 mld zł będzie obowiązywała do końca lipca 2012 roku.

Z kolei w październiku 2007 roku Lotos Biopaliwa zawarła umowę z firmą Komagra. Jej przedmiotem jest również dostawa surowego oleju rzepakowego. Porozumienie, warte 0,5 mld zł, zwarto na okres pięciu lat. (ISB)

maza/tom

Źródło: ISB

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.