Wiadomości

  • 8 stycznia 2024
  • 10 stycznia 2024
  • wyświetleń: 11569

[FOTO] Pożar w domu jednorodzinnym w Bestwinie. Poszkodowanych zostało 2 strażaków

W poniedziałek 8 stycznia około godziny 14.45 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pożarze w domu jednorodzinnym znajdującym się przy ulicy Buczyna w Bestwinie. Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe, w tym 5 zastępów straży pożarnej.

Interwencja straży pożarnej przy ul. Buczyna w Bestwinie - 8.01.2023
Interwencja straży pożarnej przy ul. Buczyna w Bestwinie - 8.01.2023 · fot. OSP Bestwina


Jak informuje mł. bryg. Patrycja Pokrzywa, oficer prasowy KM PSP w Bielsku-Białej, pożarem objęte było jedno z pomieszczeń, a reszta obiektu była silnie zadymiona. Osoba zamieszkująca budynek opuściła go przed przybyciem jednostek i nie potrzebowała pomocy medycznej.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączono instalację elektryczną oraz zakręcono główny zawór gazu w budynku. Podano dwa prądy wody: jeden do pomieszczenia objętego pożarem - pożar ugaszono, drugi w obronie pomieszczeń przyległych do pomieszczenia objętego pożarem. Z obiektu zostały usunięte spalone materiały, a pozostałe zarzewia przelano wodą.

Interwencja straży pożarnej przy ul. Buczyna w Bestwinie - 8.01.2023 · fot. Facebook / Polskie Służby


W wyniku pożaru spaleniu uległo wyposażenie pomieszczenia objętego pożarem m.in. lodówka, meble, ubrania, drzwi, okno oraz instalacja elektryczna.

- Podczas działań ratowniczo-gaśniczych poszkodowany został strażak OSP, który działając w pomieszczeniu objętym pożarem doznał niewielkiego oparzenia II st. w okolicy karku. Ratownikowi schłodzono ranę opatrunkiem hydrożelowym oraz zabrano do szpitala celem dalszej hospitalizacji - podała przedstawicielka bielskich strażaków.

Drugi strażak OSP skaleczył się niegroźnie w nogę. Obecny na miejscu zespół ratownictwa medycznego przebadał poszkodowanego, skaleczenie zdezynfekowano, nie było potrzeby przewiezienia do szpitala.

Loading...

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.