Wiadomości

  • 10 stycznia 2024
  • 12 stycznia 2024
  • wyświetleń: 7720

Pobudzony 24-latek awanturował się z dróżniczką. Groził, że ją zabije

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Grupy Operacyjno-Interwencyjnej w Czechowicach-Dziedzicach po zgłoszeniu od pracownika PKP PLK ujęli agresywnego mężczyznę. Jest podejrzany o groźby karalne wobec dróżniczki przejazdowej. Pobudzony 24-latek chodził w rejonie przystanku osobowego w Goczałkowicach i awanturował się. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Pobudzony 24-latek awanturował się z dróżniczką. Groził, że ją zabije
Pobudzony 24-latek awanturował się z dróżniczką. Groził, że ją zabije - zdj. ilustracyjne · fot. Straż Ochrony Kolei


Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Czechowicach-Dziedzicach ujęli osobę podejrzaną o groźby karalne wobec dróżnika przejazdowego. Mundurowi podjęli interwencję na prośbę dyżurnego ruchu stacji Pszczyna, który powiadomił dyżurnego SOK o kłótni w rejonie przystanku osobowego Goczałkowice pomiędzy pracownikiem Polskich Linii Kolejowych a agresywnym mężczyzną.

- Funkcjonariusze ustalili, że tuż przed ich przyjazdem 24-latek groził dróżnicze przejazdowej pobiciem i pozbawieniem życia oraz próbował wyłudzić pieniądze. Ponadto zakłócał czynności służbowe na stanowisku pracy, związanego z bezpieczeństwem ruchu kolejowego. Gdy funkcjonariusze wykonywali swoje obowiązki mężczyzna był bardzo pobudzony i wciąż agresywny, nie reagował na wydawane polecenia - poinformował insp. Piotr Żłobicki ze Straży Ochrony Kolei.

Mundurowi błyskawicznie obezwładnili agresora, a następnie przekazali patrolowi policji. Nie uniknione, że poniesie odpowiedzialność za grożenie pracownikowi PKP PLK w pracy. Za to przestępstwo 24-letniemu mieszkańcowi powiatu pszczyńskiego może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

mp / czecho.pl

źródło: Straż Ochrony Kolei

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.