Wiadomości

  • 15 stycznia 2024
  • 21 stycznia 2024
  • wyświetleń: 14381

Dawny komisariat policji nie będzie już szpecił ul. Łukasiewicza? Wiemy, co ma tam powstać

Do czechowickich radnych trafił projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie gminy Czechowice-Dziedzice do Agencji Rozwoju Regionalnego w Bielsku-Białej. Gmina ma wnieść niepieniężny wkład własny do tej spółki, którym jest budynek dawnego komisariatu policji przy ul. Łukasiewicza.

Dawny budynek komisariatu policji w Czechowicach-Dziedzicach - 15.01.2024 · fot. mp / czecho.pl


Podczas sesji czechowickiej Rady Miejskiej we wtorek 23 stycznia zostanie poddany pod głosowanie projekt uchwały w sprawie "wyrażenia zgody na przystąpienie gminy Czechowice-Dziedzice do spółki Agencja Rozwoju Regionalnego S.A".

W dokumencie możemy przeczytać, że członkowie RM zajmą się wyrażeniem zgody na wniesienie jako wkładu niepieniężnego do spółki prawa użytkowania wieczystego działki i budynków o powierzchni 0,1669 ha, a także prawa własności budynku nr 4, położonych przy ulicy Łukasiewicza w Czechowicach-Dziedzicach - to dawny komisariat policji. W zamian gmina ma objąć akcję spółki ARR.

- Wartość rynkowa przedmiotowej nieruchomości wynosi 2 653 098 zł i została ustalona na podstawie operatu szacunkowego sporządzonego przez rzeczoznawcę majątkowego - możemy przeczytać w projekcie uchwały.

Dawny budynek komisariatu policji w Czechowicach-Dziedzicach - 15.01.2024
Dawny budynek komisariatu policji w Czechowicach-Dziedzicach - 15.01.2024 · fot. mp / czecho.pl


Na wyżej wymienionej nieruchomości Agencja Rozwoju Regionalnego zrealizuje projekt pod nazwą "Beskidzki HUB - Centrum Innowacji Cyfrowych i Nowoczesnych Technologii wraz z lokalnymi inkubatorami przedsiębiorczości i wspierania firm typu start-up".

Z wnioskiem o przekazanie przez gminę wyżej wymienionej nieruchomości, w zamian za akcje spółki w ramach nowej emisji, zwróciła się do gminy sama ARR S.A.

Czym jest Agencja Rozwoju Regionalnego w Bielsku-Białej?

- To źródło pomysłów, wiedzy i finansowania dla nowoczesnego rozwoju gospodarczego regionu. Misją naszej Agencji jest świadczenie najwyższej jakości usług poprzez aktywizację potencjału endogenicznego, wykorzystywanie dostępnych programów pomocowych, finansowanych ze środków krajowych i zagranicznych, w szczególności z Unii Europejskiej. Wspieramy rozwój prywatnej przedsiębiorczości, świadczymy nowoczesne usługi innowacyjne, dążymy też do ciągłego rozwoju firmy oraz jej pracowników. To wszystko wpływa na rozwój gospodarki, co w konsekwencji, przekłada się na pozytywną zmianę wizerunku całego regionu, a także świadczenie wysokiej jakości usług spełniających oczekiwania naszych klientów - możemy przeczytać na stronie internetowej spółki.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.