Wiadomości

  • 16 stycznia 2024
  • 19 stycznia 2024
  • wyświetleń: 7639

[FOTO] Strażacy z Lipowca zyskali wóz i skokochron. Pojazd udało się pozyskać bezpłatnie

Jednostka OSP Lipowiec zyskała ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA Kerax oraz skokochron. Uroczysta zbiórka, podczas której przekazano nowe nabytki druhom z ulicy Zamkowej, odbyła się w poniedziałek 15 stycznia.

Przekazanie wozu strażackiego i skokochronu jednostce OSP Lipowiec - 15.01.2024 · fot. Facebook / OSP Lipowiec


Ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy GCBA, jaki udało się pozyskać jednostce z Lipowca, to pojazd, który posiada zbiornik wody o pojemności 8 000 litrów, a także piany o pojemności 800 litrów. Samochód został wyprodukowany w 2003 roku i został przekazany czechowickim druhom bezpłatnie z Komendy Miejskiej PSP w Gliwicach, rozkazem Komendanta Wojewódzkiego PSP. Jak podkreśliła OSP Lipowiec w mediach społecznościowych, udało się to także dzięki wsparciu posła PiS Przemysława Drabka, a także Jana Chrząszcza, byłego już wicewojewody śląskiego.

Przekazanie wozu strażackiego i skokochronu jednostce OSP Lipowiec - 15.01.2024
Skokochron, który trafił do OSP Lipowiec · fot. Facebook / OSP Lipowiec


Skokochron został wprowadzony na wyposażenie drabiny mechanicznej. Zakupiono go ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz budżetu gminy Czechowice-Dziedzice.

W poniedziałkowej uroczystej zbiórce, podczas której przekazano nowe nabytki OSP Lipowiec, wzięli udział wcześniej wspomniany poseł Drabek, burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut oraz czechowicki radny Wojciech Leśny.

Loading...

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ochotnicza Straż Pożarna Lipowiec" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ochotnicza Straż Pożarna Lipowiec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ochotnicza Straż Pożarna Lipowiec" podaj