Wiadomości

  • 16 stycznia 2024
  • 17 stycznia 2024
  • wyświetleń: 3534

Kiedy odbędą się wybory burmistrza i Rad Miejskich? Premier Donald Tusk podał termin

7 i 21 kwietnia odbędzie się pierwsza i druga tura wyborów samorządowych. Termin podał premier Donald Tusk, a formalnie zatwierdzi go Państwowa Komisja Wyborcza.

Wybory parlamentarne i referendum - 15.10.2023
Wybory samorządowe odbędą się 7 i 21 kwietnia · fot. sid / czecho.pl


- Po uzyskaniu pozytywnej opinii PKW, to właściwie formalność, będziemy mogli przystąpić do tych jakże ważnych z punktu widzenia lokalnych wspólnot i życia zwykłych ludzi wyborów. Mam nadzieję, że kwiecień będzie dobrym miesiącem dla polskiej samorządności - mówił premier na poniedziałkowej (15.01) konferencji prasowej, cytowany przez Interię.

Mijająca kadencja była pierwszą pięcioletnią dla samorządów - poprzednie wybory odbyły się w październiku 2018 roku. Radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast mieliśmy wybierać na jesieni 2023 roku, ale decyzję o przeniesieniu terminu na wiosnę (by nie pokrywał się z datą wyborów parlamentarnych) podjął Sejm IX kadencji.

KR / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.