Wiadomości

  • 28 stycznia 2024
  • 30 stycznia 2024
  • wyświetleń: 5479

[Historyczne ciekawostki] Czechowicki finał WOŚP w 2010 roku

Jak wyglądał finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2010 roku? W ramach naszego cyklu "Historyczne ciekawostki" ponownie sięgamy do archiwum naszego portalu i prezentujemy imprezę, która odbyła się przed 14 laty.

Czechowice: WOŚP zebrał 48 tys.
Wolontariusze czechowickiego sztabu WOŚP w 2010 roku · fot. centrumfotograficzne.com


W niedzielę 10 stycznia 2010 roku w całym kraju odbył się 18. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak informował wtedy czechowicki sztab WOŚP, do godziny 21.30 w naszym regionie udało się zebrać ponad 48 tysięcy złotych. - Kwota ta jest zasługą wolontariuszy, którzy zbierali datki do puszek oraz darczyńców, którzy na licytacje przekazali liczne gadżety - podawaliśmy.

Równocześnie organizatorzy zadbali o ciekawą oprawę muzyczną czechowickiego finału WOŚP. Na scenie pojawili się K.A.S.A, Pajujo, Stonehenge oraz Cała Góra Barwinków.

Czechowice: WOŚP zebrał 48 tys. · fot. Ryszard Żoczek / centrumfotograficzne.com


Wydarzenia z okazji 18. finału WOŚP odbyły się nie tylko w niedzielę 10 stycznia. Już wcześniej odbyły się licznie imprezy towarzyszące.

- 3 stycznia w sali Miejskiego Domu Kultury mieliśmy okazję uczestniczyć w Koncercie Noworocznym, na którym wystąpili artyści Teatru Muzycznego "Movimento" pod kierownictwem Barbary Bielaczyc i Koła Badaczy Kultury pod kierownictwem Agnieszki Przybyły-Dumin. W piątek, 8 stycznia, w Alchemii Smaków zabrzmiały szanty w wykonaniu zespołu "Znienacka" - możemy przeczytać w wiadomości naszego portalu.

Portal czecho.pl był patronem medialnym XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Czechowicach-Dziedzicach.

mp

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne ciekawostki

Odkurzamy stare zdjęcia i niezwykłe historie mieszkańców Czechowic-Dziedzic oraz okolicznych miejscowości sprzed lat. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj