Wiadomości

  • 23 stycznia 2024
  • 26 stycznia 2024
  • wyświetleń: 14246

Zatrucie czadem przy ulicy Narutowicza. Nie żyje 41-letnia kobieta

Tragedia przy ulicy Narutowicza w Czechowicach-Dziedzicach. Nie żyje 41-letnia obywatelka Ukrainy, która zatruła się czadem.

Straż pożarna, pożar, psp, wypadek, uwaga, pilne, ilustracyjne, kuchnia, posiłem
Zatrucie czadem przy ulicy Narutowicza. Nie żyje 41-letnia obywatelka Ukrainy · fot. Mł. asp. Jakub Szmaglik / PSP


Strażacy otrzymali wezwanie do otwarcia mieszkania w budynku wielorodzinnym znajdującym się przy ulicy Narutowicza o godzinie 20.20. Jako pierwszy na miejsce zdarzenia przybył patrol policji. W środku łazienki odnaleziono 41-letnią obywatelkę Ukrainy.

- Po ocenie stanu kobiety stwierdzono brak oznak funkcji życiowych. Pomimo wietrzenia mieszkania, gdy strażacy sprawdzili mieszkanie pod katem obecności czadu, wskazania przyrządów pomiarowych wskazały 250 ppm - podaje mł. bryg. Patrycja Pokrzywa, oficer prasowy KM PSP w Bielsku-Białej.

To już czwarta ofiara zatrucia czadem w tym sezonie grzewczym w Bielsku-Białej i powiecie bielskim, a szósta w województwie śląskim. Strażacy przypominają o obowiązku wykonywania przeglądów stanu technicznego urządzeń grzewczych oraz montowaniu czujników tlenku węgla.

Loading...

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.