Wiadomości

  • 30 stycznia 2024
  • wyświetleń: 220

Czy biurka z regulacją wysokości to dobry pomysł?

Materiał partnera:

Każdy pracownik biurowy wie, że wielogodzinne, codzienne siedzenie przy biurku przyczynia się do bólu kręgosłupa i dyskomfortu oraz może prowadzić do wad postawy. Praca w 100% siedząca nie jest dobra, dlatego ważna jest codzienna aktywność fizyczna oraz odpowiednie biurko. Bardzo dobrym wyborem są biurka z regulacją wysokości.

biurko z regulacja wysokości


Biurka z regulowaną wysokościąBiurka z regulacją wysokości umożliwiają łączenie pracy siedzącej z tą na stojąco. Jeśli na 8 godzin pracy siedzącej spędzimy 15-20 minut, pracując na stojąco, pozwoli to nam rozprostować kości, pobudzić krążenie i poczuć się lepiej. Wprowadzenie takiego połączenia do codziennej pracy może zrobić dużą różnicę!

Co ważne, biurka z regulacją wysokości należy dostosować do wzrostu użytkownika, a w przypadku biurek z regulowaną wysokością jest to bardzo proste i szybkie. Takie dopasowanie pozwala na zachowanie prawidłowej postawy ciała, czyli wyprostowanych pleców oraz kątów prostych między ramieniem a przedramieniem i udem a łydką. Taka postawa minimalizuje ryzyko bólu pleców i nadgarstków, wad postawy lub ogólnego dyskomfortu.

sekretarzyk esk aranżacja


Dopasowanie biurka z regulacją wysokości do wzrostu użytkownika to tylko jeden z warunków, jakie musi spełniać biurko. Bardzo ważna jest również jego szerokość i długość oraz przestrzeń na nogi pod biurkiem. Przyjmuje się, że optymalna szerokość biurka wynosi 80-90 cm, a długość - 120-160 cm. Z kolei wolna przestrzeń powinna mieć przynajmniej 70 cm szerokości i minimum 60 cm głębokości. Nogi zaś powinny swobodnie spoczywać na ziemi.

Jeżeli nie korzystamy z laptopa, tylko z komputera stacjonarnego, musimy pamiętać o odpowiednim ustawieniu monitora i klawiatury. Monitor powinien być wyżej o przynajmniej 10 cm od klawiatury, którą należy umieścić na wysuwanym blacie.

Krzesła do pracyKonkretne wytyczne dotyczą również krzeseł biurowych. Takie krzesła muszą mieć regulowany zagłówek, siedzisko, podłokietniki, oparcie... Krzesła do biura trzeba dopasować do wzrostu użytkowników, którzy będą z nich korzystać. Siedzisko powinno mieć opcję regulacji głębokości, która pozwoli na zachowanie właściwej pozycji kręgosłupa szyjnego, piersiowego i lędźwiowego.

Regulowany zagłówek odciąży głowę, ramiona oraz kręgosłup i zapobiegnie bólom karku i szyi.

Z kolei podłokietniki mają odciążyć górne partie kręgosłupa, nadgarstki i barki, jak również będą zapobiegać bólom stawów, mięśni i kręgosłupa. Powinny również wspierać przedramiona na całej ich długości.

Sklep ElzapSklep z meblami biurowymi Elzap oferuje zarówno biurka z regulacją wysokości, jak również stoły, stoliki kawowe, pufy, meble warsztatowe, krzesła, kontenery, szafy, regały i całą masę innych mebli tego typu. Każdy z nich jest wykonany z materiałów wysokiej jakości, dzięki czemu może posłużyć całymi latami!