Wiadomości

  • 1 lutego 2024
  • 6 lutego 2024
  • wyświetleń: 4000

[FOTO] Kiermasz charytatywny w "Starej Kablowni". Dochód dla Stowarzyszenia "Pomoc Raduje"

Wą sobotę 3 lutego na terenie CH Stara Kablownia odbył się Walentynkowy Kiermasz Charytatywny. Wydarzenie było organizowane przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Pomoc Raduje" - udało się zebrać 2 075 zł.

Kiermasz charytatywny w "Starej Kablowni" - 3.02.2024 · fot. Facebook / Stowarzyszenie "Pomoc Raduje"


- Życie wypełnione jest w dużej mierze wyborami, które są podyktowane marzeniami, pragnieniami. W rozmowach z naszymi podopiecznymi temat tańca jako przekazu emocji przez ruch - czyli moc, jaka kształtuje duszę, daje poczucie wolności i relaksuje psychikę - jest wielokrotnie poruszany - mówi Agnieszka Prędkiewicz ze Stowarzyszenia "Pomoc Raduje".

- Osobiście pamiętam, jak byłam małą dziewczynką i marzyłam o tym, aby zostać łyżwiarką figurową. Niestety po śmierci taty, później mamy było nam ciężko, a treningi taneczne przed małym lustrem w przedpokoju musiały wystarczyć. Mimo wszystko taniec pozwalał mi na uzewnętrznienie moich emocji, nie potrafiłam rozmawiać z ludźmi, ale układy choreograficzne, nad którymi sama pracowałam, dawały mi siłę, aby przeżyć te najtrudniejsze w moim życiu chwile. Taniec otwiera gotowość na współpracę, zaufanie, wsparcie. Taniec rozwija pamięć i koncentrację. W obecnej rzeczywistości, gdzie telefon, komputer to najbardziej popularna forma spędzania czasu wolnego, zachodzi potrzeba stworzenia młodemu pokoleniu okazji do rozwijania, pobudzania zainteresowań - dodaje Prędkiewicz.

Podopieczni Stowarzyszenia Pomoc Raduje zmagają się z różnego rodzaju charakterem niepełnosprawności, co powoduje szereg trudności w komunikacji z otaczającym ich światem.

Pomysł na cel i Charytatywny Kiermasz Walentynkowy zrodził się kilka tygodni temu. Impulsem do działań stowarzyszenia okazał się bal karnawałowy, podczas którego jego członkowie mogli zaobserwować, jak wiele radości dostarcza dzieciom muzyka i taniec.

- Drobnymi krokami staramy się budować zaufanie społeczeństwa do naszych inicjatyw, pomysłów. Środki, jakie uzyskaliśmy drogą naszego Charytatywnego Kiermaszu Walentynkowego - 2 075 zł - chcielibyśmy przekazać na organizację warsztatów tanecznych dla dzieci niepełnosprawnych, jakie będą prowadzone pod czujnym okiem instruktora tańca. Z całego serca ogromnie dziękujemy każdemu, kto dołożył swoją cegiełkę do tego, abyśmy mogli taki cel zrealizować. Jesteśmy wdzięczni za miłą atmosferę, obecność, ciepłe słowa kierowane w naszą stronę podczas kiermaszu - podkreśla Prędkiewicz.

- Swoje słowa uznania i podziękowania kierujemy również w stronę Centrum Handlowego Stara Kablownia, Wypożyczalni Strojów Prestige 2. Jesteśmy również wzruszeni, pełni podziwu dla dyrekcji, nauczycieli, rodziców, pracowników Zespołu Szkół nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach oraz dla naszych wolontariuszy - bez Waszej sumiennej, pełnej oddania pracy oraz zaangażowania nie moglibyśmy dziś cieszyć się z osiągniętego rezultatu - podsumowuje Agnieszka Prędkiewicz.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.