czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 marca 2008
  • wyświetleń: 3187

Orkan Emma na Podbeskidziu

To był bardzo wietrzny weekend. W sobotę i niedzielę nad Śląskiem wiało nawet z prędkością do 110 km/h. Także wichury połączone z przelotnymi opadami deszczu i gradu przeszły po południu 1 marca nad Podbeskidziem.

Bielscy strażacy tego dnia odnotowali 30 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnych wiatrów i opadów (na 31 wszystkich zdarzeń w tym czasie). Najwięcej tego typu zdarzeń odnotowano w Bielsku-Białej (9 zdarzeń), ponadto 7 zdarzeń odnotowano w gminie Jasienica, 5 w mieście i gminie Czechowice-Dziedzice, 3 w gminie Bestwina, 2 w mieście Szczyrk oraz po 1 w gminach Jaworze, Kozy, Wilamowice i Wilkowice.

21 spośród zdarzeń było związanych z usuwaniem powalonych drzew, 7 było związanych z zabezpieczeniem uszkodzonych budynków, w 1 przypadku strażacy udrażniali przepust potoku i w 1 przypadku usuwali samochód z rowu.

Silny wiatr nie opuszczał Podbeskidzia jeszcze do godzin wieczornych dnia 2 marca. W tym dniu strażacy brali jeszcze udział w 3 akcjach związanych z usuwaniem powalonych drzew (2 zdarzenia w gminie Jasienica i 1 zdarzenie w Bielsku-Białej).

aka / czecho.pl

Źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.