Wiadomości

  • 12 lutego 2024
  • 15 lutego 2024
  • wyświetleń: 11236

[FOTO] Tuż przy torach w centrum osunęła się skarpa. Przeprowadzono prace naprawcze

- Przy ulicy Lenartowicza w Czechowicach-Dziedzicach osuwa się skarpa - alarmują nasi czytelnicy. Osuwisko pojawiło się w miejscu, w którym jeszcze kilkanaście miesięcy temu prowadzone były prace w ramach przebudowy czechowickiego węzła kolejowego.

Osuwająca się skarpa pomiędzy ul. Lenartowicza i linią kolejową numer 139 · fot. Nadesłane przez czytelnika


W poniedziałek 12 lutego przed godziną 8.00 na miejscu trwały prace naprawcze - na miejscu byli obecni pracownicy firmy Budimex. Jak przekazała naszemu portalowi we wtorek Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK, skarpa nad torami nie jest uszkodzona i nie ma zagrożenia dla kursujących pociągów.

- Intensywne opady deszczu mogły spowodować lokalne zapadliska terenu przy ul. Lenartowicza w Czechowicach-Dziedzicach. Spadek ulicy kieruje wodę poza drogę. Dodatkowo, szerokość jezdni powoduje, że mijające się samochody zjeżdżają z drogi i rozjeżdżają teren. Po otrzymaniu zgłoszenia, teren został zabezpieczony. Wykonano też przekopy kontrolne. Zapadliska zostaną wzmocnione - dodała przedstawicielka spółki kolejowej.

Ponadto teren wzdłuż ul. Lenartowicza w Czechowicach-Dziedzicach został uzupełniony i wzmocniony.

Zdaniem PLK SA aby całkowicie wyeliminować temat zapadlisk przy drodze, zarządca ul. Lenartowicza powinien zastosować odprowadzenie z ulicy wody opadowej.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.