Wiadomości

  • 14 lutego 2024
  • 18 lutego 2024
  • wyświetleń: 13591

Co było przyczyną wybuchu przy ul. Barlickiego? Znana jest opinia biegłego

Jaka była przyczyna wybuchu przy ulicy Barlickiego w Czechowicach-Dziedzicach, do którego doszło na początku roku? Znana jest opinia biegłego z zakresu pożarnictwa.

Wybuch gazu w Czechowicach-Dziedzicach - 5.01.0224 · fot. czecho.pl
'

Przypomnijmy, do tego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w piątek 5 stycznia. Chwilę przed godziną 19.00 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wybuchu gazu w budynku przy ul. Barlickiego w Czechowicach-Dziedzicach.

Na miejsce skierowano wszystkie służby ratunkowe. Śmierć na miejscu poniosła jedna osoba - 65-letni mężczyzna. Tuż po zdarzeniu wstępnie mówiło się, że był to wybuch bezogniowy, więc nie doszło do żadnego groźnego pożaru. Z relacji świadków wynikało, że eksplozję było słychać w wielu miejscach Czechowic-Dziedzic.Więcej na temat tego tragicznego zdarzenia portal czecho.pl pisał w artykule "Eksplozja gazu przy Barlickiego. Jedna osoba nie żyje. Trwa policyjne śledztwo".

Czytelnicy naszego portalu dopytywali w komentarzach, co dokładnie było przyczyną wybuchu. O informacje poprosiliśmy Prokuraturę Rejonową w Pszczynie, która prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Psy biorące udział w akcji z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Jastrzębia-Zdroju - 5.01.2023 · fot. SGPR Jastrzębie-Zdrój


Jak przekazał nam Leonard Synowiec, Prokurator Rejonowy w Pszczynie, 10 stycznia dopuszczono dowód z opinii biegłego z zakresu pożarnictwa celem ustalenia źródła i przyczyny zaistniałego wybuchu.

- Z treści opinii biegłego wynika, iż przyczyną powstania zdarzenia będącego przedmiotem powyższego postępowania była emisja gazu propan-butan z butli walcowej o pojemności wodnej 80 1 znajdującej się w pomieszczeniu piwnicy budynku biurowego położonego w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Norberta Barlickiego - przekazał prokurator Synowiec.

Wybuch gazu w Czechowicach-Dziedzicach - 5.01.0224 · fot. Nadesłane przez czytelnika + OSP Dziedzice + asp. sztab. Dawid Miś, KM PSP Bielsko-Biała

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.