Wiadomości

  • 14 lutego 2024
  • 18 lutego 2024
  • wyświetleń: 16687

Burmistrz Błachut zapowiada start w wyborach. Jakie są jego plany i cele na nową kadencję?

Urzędujący burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut wystartuje w kwietniowych wyborach samorządowych. Jeśli zostanie wybrany na kolejną kadencję - będzie ona ostatnia ze względu na obecnie obowiązujące przepisy.

Burmistrz Błachut zapowiada start w wyborach. "Będzie to moja ostatnia kadencja"
Burmistrz Błachut zapowiada start w wyborach. "Będzie to moja ostatnia kadencja" · fot. UM Czechowice-Dziedzice


- Tak, zamierzam wystartować w wyborach samorządowych - przekazał portalowi czecho.pl Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic. Samorządowiec dodał, że zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami o dwukadencyjności organu wykonawczego, po ewentualnej reelekcji będzie to jego ostatnia kadencja.

Jakie cele wyznacza sobie burmistrz Błachut na kolejną kadencję?

- Planów na kontynuację wcześniej podjętych zadań i rozpoczęcie nowych wyzwań jest dużo. Wymienię tylko kilka kluczowych. Ważnym wyzwaniem dla rozwoju naszego miasta jest zrewitalizowanie terenu po dawnej Walcowni Metali "'Dziedzice", znajdującego się w ścisłym centrum naszego miasta, nieopodal aktualnie remontowanego dworca kolejowego. Te historyczne obiekty w przyszłości staną się wyznacznikami nowego kierunku rozwoju dla śródmieścia, tworząc nową jakość architektoniczno-przestrzenną - powiedział burmistrz Błachut.

- Kolejnym ważnym, podjętym przez mnie wcześniej zadaniem, którego realizacja przypadała będzie na następną kadencję, jest budowa bezkolizyjnego przejazdu tunelem pod DK-1 w ciągu ulic Mazańcowickiej i Kotulińskiego, tak bardzo potrzebnego dla poprawy bezpieczeństwa i komunikacji dla mieszkańców południowej części miasta - dodał samorządowiec.

Burmistrz Błachut priorytetowo traktuje też dążenie do samowystarczalności energetycznej gminy. - Założyliśmy klaster energii, którego jestem liderem, a spółka gminna PIM koordynatorem. Do klastra należą wiodące firmy z terenu naszej gminy. Mamy wiele ambitnych planów na szerokie wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w celu zmniejszenia zależności od monopolistów w tej branży, a także poprawę efektywności poprzez obniżenie kosztów wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej - wylicza.

Burmistrz Marian Błachut podsumował, że powyższe kwestie "to tylko kilka z wielu tematów, które czekają na realizację".

Loading...


Wybory samorządowe, podczas których będziemy wybierać burmistrza, radnych oraz Sejmiki Województw, odbędą się w niedzielę 7 kwietnia. Kto jeszcze będzie ubiegał się o urząd burmistrza Czechowic-Dziedzic? Wszystkich kandydatów poznamy do 14 marca, kiedy mija termin zgłoszeń do PKW.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.