czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 marca 2008
  • wyświetleń: 2094

Gibson Group kupi KWK Siliesia!

Kopalnia „Silesia” w Czechowicach-Dziedzicach może przejść w ręce Szkotów. Komisja przetargowa zarekomendowała Kompanii Węglowej przyjęcie oferty koncernu Gibson Group International. Jeżeli inwestor dotrzyma warunków, transakcja w wysokości 205 milionów złotych ma być dokonana do połowy tego roku.

Reklama

Ogłoszony jesienią ubiegłego roku przetarg na majątek „Silesii” to pierwsza w polskim górnictwie bezpośrednia sprzedaż prywatnemu inwestorowi czynnej kopalni węgla kamiennego. Na transakcję zgadzają się działające w zakładzie związki zawodowe, które prowadziły już wstępne rozmowy z koncernem Gibson Group International.

Kompania Węglowa chce pozbyć się zatrudniającej niespełna tysiąc osób kopalni, bo wydobycie węgla jest tam nieopłacalne, a udostępnienie nowych pokładów wymaga olbrzymich inwestycji, szacowanych nawet na 0,5 miliarda złotych.

Gibson Group International to szkocka firma z siedzibą w Glasgow. Działa głównie w branży energetycznej i ciepłownictwie. Jej przedstawiciele już od kilku lat deklarują inwestycje w Polsce. Przymierzają się m.in. do uruchomienia w powiecie kłodzkim na Dolnym Śląsku elektrociepłowni i kopalni węgla.

RMF FM

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.