Wiadomości

  • 20 lutego 2024
  • 25 lutego 2024
  • wyświetleń: 20040

[WIDEO] Wybuch postawił na nogi mieszkańców i policję. Głośny huk i łuna światła nad lasem

W poniedziałek, 19 lutego około godziny 18.00 głośny huk wyrwał mieszkańców kilku miejscowości z popołudniowego letargu. Eksplozja była słyszana w Iłownicy, Rudzicy, Wieszczętach, a także w naszej gminie - Bronowie, Ligocie oraz Zabrzegu. Na niebie pojawiła się łuna światła. Zaniepokojeni mieszkańcy wezwali policję.W rejon słyszanej eksplozji pojechali policjanci, którzy wstępnie wykluczyli pożar po eksplozji. Nigdzie nie było widać ognia, a do mundurowych nie wpłynęło zgłoszenie dokładnie precyzującego źródło wcześniejszego hałasu. W dobie wojny za naszą wschodnią granicą rozbłysk i głośny huk miał pełne prawo zaniepokoić mieszkańców, którzy drogą elektroniczną przekazywali sobie relacje i materiały filmowe z kamer monitoringu. Bielscy policjanci potraktowali sprawę poważnie i zadysponowali znaczne siły do penetracji terenu. Użyto m.in. drona z termowizją. Szukano do skutku bo tak duża eksplozja musiała zostawić ślad na ziemi. Tak też było.

To był tylko filmPo około dwóch godzinach udało się ustalić źródło wybuchu. W miejscowości Mnich na terenie pow. cieszyńskiego, w masywie leśnym odbywały się zdjęcia do filmu. Jednym z elementów inscenizacji była symulowana eksplozja. Policjanci zweryfikowali dokumenty i pozwolenia ekipy filmowej. Nie było zastrzeżeń. Nad bezpieczeństwem planu zdjęciowego czuwał profesjonalny pirotechnik.

Gdzie komunikacja?Ekipa filmowa miała stosowne pozwolenia, a co za tym idzie o sprawie musiała wiedzieć miejscowa jednostka policji. Miejscowość Mnich podlega pod komisariat w Strumieniu. Wygląda na to, że zabrakło komunikacji między jednostkami policji w sąsiednich powiatach bielskim i cieszyńskim. Nie udało się nam ustalić do jakiej produkcji są kręcone zdjęcia w Mnichu. Można odnieść wrażenie, że to jakiś "czeski film".

Za wybuchem stoi znany YoutuberOkazuje się, że za wybuchem stoi znany Youtuber Czvjnik, który przyznał się do niego we wtorkowe popołudnie w relacji na Instagramie. Dodał także krótką informację "efekty 27.02".

Czvjnik, czyli Sebastian Czajewski, posiada konta na YouTubie, TikToku i Instagramie. Jego materiały docierają do milionów internautów.

Okazuje się, że za wybuchem stoi znany Youtuber Czvjnik
fot. Instagram / Czvjnik


Okazuje się, że za wybuchem stoi znany Youtuber Czvjnik
fot. Instagram / Czvjnik

mp, sid / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.