czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 marca 2008
  • wyświetleń: 1968

Jak wypromować gminę?

Radny Zygmunt Mizera zarzucił burmistrzowi Marianowi Błachutowi, że ten nie wypracował jakiejkolwiek polityki promocyjnej gminy. Okazją do dyskusji na ten temat była lutowa sesja Rady Miejskiej.

– Promocja tego miasta to skandal. Jest drugi rok kadencje i nie ma nic. Brakuje podstawowych rzeczy, które mogą promować to miasto. Nie ma ani jednej mapki, folderu, znaczka do klapy, czy chociażby podstawki pod piwo z herbem i informacją o gminie – mówił Zygmunt Mizera. – Co z kontaktami z pozostałymi (prócz Hiddenhausen) gminami partnerskimi, ze współpracą niższych podmiotów? Nie może być tak, że raz w roku władze miasta jadą na trzydniową wycieczkę i następuje rewizyta – kontynuował.

– Pan Mizera we właściwy sobie sposób dużo powiedział, w tym dużo demagogii. Odnawiam kontakty z miastami partnerskimi, ale nie jest to moim jedynym celem i zadaniem, chociaż o tym myślę. I tak pracuję więcej niż osiem godzin na dobę i robię co mogę, aby pewne rzeczy odtworzyć – ripostował szef miasta.

– A promować, to trzeba wiedzieć co. Nie możemy się równać atrakcjami ze Szczyrkiem czy Bielskiem. I tę świadomość trzeba mieć, a nie demagogicznie opowiadać. Musimy mieć co promować, np. kulturę. Ale jeśli nie mamy bazy hotelowej, atrakcji turystycznych... Chce pan tylko podstawki pod piwo promować? – mówił Marian Błachut.

Więcej czytaj w Gazecie Czechowickiej.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.