czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 marca 2008
  • wyświetleń: 1618

Policjanci ujęli kieszonkowca

Policjanci z komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach zatrzymali Wojciecha K. - 28-letniego czechowiczanina podejrzanego o kradzież.

Reklama

O tym, że kieszonkowcy w dalszym ciągu są aktywni przekonała się 58-letnia mieszkanka Czechowic-Dziedzic, która we wtorek o godzinie 9.30 padła ich ofiarą.

Pokrzywdzona wsiadała do autobusu miejskiego na przystanku przy ulicy Węglowej w Czechowicach-Dziedzicach. Sprawcy wykorzystali jej nieuwagę i kiedy kasowała bilet wywołali "sztuczny tłok". Jeden z nich mocno ją odepchnął. Wówczas z kieszeni jej kurtki zniknął portfel z kartą bankomatową. Zwróciła uwagę mężczyźnie, a o swoich spostrzeżeniach zaalarmowała kierowcę, który wezwał na miejsce zdarzenia policjantów.

Funkcjonariusze zatrzymali wskazanego im przez pokrzywdzoną sprawcę kradzieży. Szybko ustalono, że zatrzymany mężczyzna nie działał sam. Skradziony portfel przekazał najprawdopodobniej swojemu kompanowi, którego policjanci w dalszym ciągu poszukują. W międzyczasie ustalono także, że z konta pokrzywdzonej trzykrotnie usiłowano pobrać pieniądze w kwocie 100 złotych. Nie zdołano, gdyż ofiara w porę zablokowała swój rachunek bankowy.

Czynności w tej sprawie trwają. Za przestępstwo, którego dopuścił się zatrzymany grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.