Wiadomości

  • 3 marca 2024
  • wyświetleń: 7091

Pracownik kopalni Silesia triumfatorem prestiżowego konkursu górniczego

Mateusz Pawlik, student Politechniki Śląskiej i pracownik dozoru kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach został zwycięzcą Studenckiego Konkursu Wiedzy Górniczej. Wydarzenie towarzyszyło 33. Szkole Eksploatacji Podziemnej w Krakowie.

Zwycięska trójka Studenckiego Konkursu Wiedzy Górniczej. Mateusz Pawlik w środku
Zwycięska trójka Studenckiego Konkursu Wiedzy Górniczej. Mateusz Pawlik w środku · fot. Grzegorz Łyko


Zwycięzca konkursu jest słuchaczem studiów inżynierskich. Stanowisko, które zajmuje, zobowiązuje go - jak mówi w rozmowie z portalem nettg.pl - do permanentnego kształcenia. - Cóż, jestem też praktykiem, ponieważ pracuję na dole, a górnictwo to po prostu moja pasja. I stąd tematy, jakie pojawiły się w teście, nie stanowiły dla mnie żadnego zaskoczenia - tłumaczy w rozmowie z magazynem.

Uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody Studenckiego Konkursu Wiedzy Górniczej, odbyła się we wtorek 27 lutego w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Na 2. miejscu zmagania zakończył Karol Adamczyk z krakowskiej AGH, a na 3. - Hubert Delida z Politechniki Wrocławskiej.

Pracami jury kierowali: dr inż. Jacek Korski z gliwickiego KOMAG-u oraz dr hab. inż. Piotr Olczak, reprezentujący Pracownię Pozyskiwania Surowców Mineralnych Polskiej Akademii Nauk.

Loading...

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj