Wiadomości

  • 4 marca 2024
  • wyświetleń: 242

Na czym polega airsoft i dla kogo jest to sport?

Materiał partnera:

W ostatnich latach airsoft zdobył sobie dużą popularność w naszym kraju i nie ma rejonu, aby nie działało w nim jakieś stowarzyszenie miłośników tego typu zabawy. Jeśli jednak nie wiesz, na czym polega ASG i kto może brać udział w takiej zabawie, warto to wyjaśnić - może i Ty dołączysz do emocjonujących rozgrywek taktycznych?

airsoft.jp


Na czym polega ASG?ASG to skrót od słów "airsoft guns". Sport ten polega na symulowaniu taktycznych starć przy użyciu replik broni palnej strzelających plastikowymi kulami o średnicy 6 lub 8 mm. Można do tego korzystać z replik pneumatycznych, gazowych oraz sprężynowych. Airsoft jest sportem, który może być uprawiany przez każdego. Istnieją pewne ograniczenia dotyczące minimalnego wieku uczestników poszczególnych wydarzeń ASG, ustalane przez organizatorów, ale poza tym nie ma innych istotnych przeciwwskazań.

Skąd ta popularność? Przede wszystkim dlatego, że rozgrywki są bardzo urozmaicone, pozwalają na rywalizację z przyjaciółmi, naukę obsługi broni oraz wprowadzają do życia aktywność fizyczną. Jest to zabawa podoba do paintballa, a zasadnicza różnica między tymi dwoma dyscyplinami jest taka, że tu używa się replik broni palnej strzelających plastikowymi kulami, podczas gdy w paintballu większych kulek, w dodatku wypełnionych farbą.

Istotne jest także to, że nie trzeba od razu ponosić wysokich kosztów, aby rozpocząć przygodę z airsoftem. W sklepie Afg-obrona najtańsze repliki to wydatek zaledwie kilkudziesięciu złotych - możesz sprawdzić ceny na stronie https://www.afg-obrona.pl/bron-do-airsoftu/. Ponadto w airsofcie mamy rozmaite rozwiązania, które pozwalają na jeszcze lepszą immersję w rozgrywkę - zaczynając od kamizelek taktycznych i mundurów, kończąc na dodatkach do broni, jak granatniki (https://www.afg-obrona.pl/granatniki-airsoftowe/) oraz różnego rodzaju podpórki, kolimatory czy lunety celownicze. Dzięki temu każdy może dopasować sobie zestaw do gry tak, jak będzie mu najwygodniej.

Czy warto spróbować swoich sił w ASG?Jeśli chcesz poczuć się na żywo tak, jak w grze komputerowej - jak najbardziej. Ale ASG to także rozrywka dla osób, które po prostu lubią aktywności na świeżym powietrzu, gry zespołowe oraz militarne klimaty. Dzięki ofercie sklepu Afg-obrona nie trzeba wykosztowywać się na drogie repliki - przystępne ceny to kolejny z powodów, dla których sport ten cieszy się popularnością. Jeśli zatem chcesz dołączyć do jego miłośników, wystarczy niewielki budżet i chęć do dobrej zabawy!

Zobacz już dzisiaj, jaki sprzęt z oferty sklepu nadaje się dla Ciebie najlepiej!