Wiadomości

  • 6 marca 2024
  • 9 marca 2024
  • wyświetleń: 2860

Pobyt w bielskiej izbie wytrzeźwień będzie droższy. Radni zadecydują o podwyżce stawki

Osoby, które trafią do Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej, zapłacą więcej. Członkowie Rady Miejskiej w Bielsku-Białej zadecydują o podwyższeniu stawek za pobyt w placówce.

alkohol, ojciec, rodzina, uzależnienie
Pobyt w bielskiej izbie wytrzeźwień będzie droższy. Radni zadecydują o podwyżce stawki · fot. pixabay.com


Bielscy radni prawdopodobnie na marcowej sesji rady miejskiej zadecydują, czy podnieść stawki za pobyt w Ośrodku Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej Obecnie wysokość opłaty wynosi 390 złotych. Jednak na początku lutego w Monitorze Polskim ukazało się obwieszczenie Ministra Zdrowia z 31 stycznia 2024 roku w sprawie maksymalnej wysokości opłaty za pobyt w izbie wytrzeźwień, w placówce lub jednostce policji, po waloryzacji, która wynosi 437,81 złotych.

- Uwzględniając przeciętny koszt pobytu osoby przyjętej do Ośrodka Przeciwdziałania Problemom
Alkoholowym w Bielsku-Białej za okres poprzedzających trzech lat, który w każdym z lat 2021-2023 był wyższy, niż opłata obecnie obowiązująca, tj. 390 złotych, a średnio za lata 2021-2023 wyniósł 459 złotych, przedłożono niniejszy projekt uchwały w sprawie określenia wysokości opłaty za pobyt w Ośrodku Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej określając w nim, że wynosi ona 437,81 złotych
- czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały przedstawionego bielskim radnym.

Ośrodek Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej
Ośrodek Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej · fot. Ośrodek Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w B


Kto trafia do izby wytrzeźwień? Zgodnie z artykułem 40 ustęp 1. ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi mogą do niej zostać doprowadzone "osoby w stanie nietrzeźwości, które swoim zachowaniem dają powód do zgorszenia w miejscu publicznym lub w zakładzie pracy, znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu lub zdrowiu albo zagrażają życiu lub zdrowiu innych osób".

Działalność Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej wspiera dotacjami gmina Czechowice-Dziedzice. W styczniu czechowiccy radni zadecydowali, aby na funkcjonowanie placówki w 2024 roku przeznaczyć 189 953 złotych z budżetu gminy.

mp, raz / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.