Wiadomości

  • 7 marca 2024
  • wyświetleń: 260

Leasing samochodów używanych - czy to się opłaca?

Materiał partnera:

Koszty prowadzenia firmy w Polsce z roku na rok rosną. Dlatego coraz więcej przedsiębiorstw stara się unikać dodatkowych wydatków, aby zaoszczędzić pieniądze i skupić się na bieżących płatnościach. Jeśli potrzebujesz auta do swojej firmy, nie musisz od razu kupować nowego modelu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie leasing samochodu używanego.

Leasing samochodów używanych


Leasing to bardzo wygodna forma finansowania zakupów firmowych, dzięki której można korzystać z nowoczesnego sprzętu bez ryzyka utraty płynności finansowej. Używane samochody są nieco tańsze, co oznacza, że możesz liczyć na niższą ratę i korzystniejsze warunki spłaty. W znalezieniu najlepszej oferty pomoże Ci porównywarka leasingu dostępna na Sprawdzleasing.pl. Jakie są zalety leasingowania aut używanych?

Leasing samochodów używanych - dlaczego warto?Leasing pojazdów używanych zwykle dotyczy nowszych modeli, które nie mają więcej niż kilka lat. Choć niekiedy istnieje również możliwość wzięcia w leasing ponad 10-letniego samochodu. W zależności od oferty opłata wstępna może wynosić 10, 15 lub 20%. Natomiast maksymalny okres, na jaki zawierane są umowy wynosi 7 lat.

W takim wypadku najważniejsze jest znalezienie pojazdu, który spełnia Twoje oczekiwania i znajduje się w dobrym stanie technicznym. Oferta samochodów używanych jest dosyć szeroka, dzięki czemu szybko wybierzesz auto z odpowiednim wyposażeniem. Takie pojazdy są dostępne od ręki, co oznacza, że nie musisz czekać, aż salon samochodowy sprowadzi pojazd do Polski. Biorąc auto używane w leasing, możesz z niego korzystać od razu. Jest to duże udogodnienie dla osób, które rozbudowują firmę o nowe siedziby lub działy i chcą wziąć w leasing co najmniej 2-3 samochody w krótkich odstępach czasowych.

Leasing aut używanych - o czym jeszcze trzeba pamiętać?Nowy samochód w pierwszych latach eksploatacji bardzo dużo traci na wartości. Samochody używane również tracą na wartości, ale ten proces jest dużo wolniejszy. Niższa cena i powolny spadek wartości sprawiają, że warunki leasingu będą dla firmy dużo korzystniejsze. W takim wypadku możesz spodziewać się niższych rat leasingowych, a po zakończeniu umowy szansa na zakup auta w atrakcyjnej cenie będzie dużo większa.

Mimo wielu zalet tego rozwiązania warto mieć na uwadze, że wzięcie samochodu używanego w leasing wiąże się też z pewnym ryzykiem. Taki pojazd może mieć ukryte wady, które spowodują wzrost wydatków na naprawy. Dlatego przed podpisaniem umowy trzeba bardzo dokładnie sprawdzić stan techniczny auta używanego. Kolejną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, są wyższe koszty ubezpieczenia oraz brak gwarancji producenta. Jeśli masz taką możliwość, warto przedłużyć gwarancję o kolejny rok lub dwa.

Sprawdź także: Samochody nowe i używane - jakie są różnice w umowach leasingu?

Leasing samochodów używanych to dobra alternatywa dla firm, które potrzebują auta od zaraz i nie mogą czekać na sprowadzenie nowego modelu do Polski. Taka forma finansowania jest bardzo opłacalna, ponieważ zwiększa elastyczność firmy i pozwala skutecznie optymalizować koszty prowadzenia działalności gospodarczej.