Wiadomości

  • 9 marca 2024
  • 12 marca 2024
  • wyświetleń: 1788

Kolejna interwencja dotycząca chodników. Tym razem przy ulicach Szkolnej i Narutowicza

Do starosty powiatu bielskiego trafiła kolejna interpelacja dotycząca chodników przy drogach powiatowych. Tym razem radna Ewa Kmiecik-Wronowicz zwróciła się z wnioskiem o remont fragmentów traktów przy ulicach Szkolnej i Narutowicza.

Chodnik, kostka brukowa, nawierzchnia,
Kolejna interwencja dotycząca chodników. Tym razem przy ulicach Szkolnej i Narutowicza - zdj. ilustracyjne · fot. Pixabay


Interpelacja dotycząca ulicy Szkolnej została napisana w nawiązaniu do wniosku z 14 czerwca ubiegłego roku (pisaliśmy o nim w TYM ARTYKULE), w imieniu rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 7, mieszkańców oraz użytkowników drogi.

Członkini Rady Powiatu Bielskiego zwróciła się po raz kolejny z prośbą o przeprowadzenie remontu około 70-metrowego fragmentu chodnika od skrzyżowania ulicy Szkolnej i Polnej do przystanku autobusowego, usytuowanego przy cmentarza żydowskim.

- Proszę również o przeprowadzenie wizji lokalnej wzdłuż ulicy Szkolnej i Narutowicza - przełomy, dziury, opadnięte studzienki kanalizacyjne. Szkody są spowodowane warunkami atmosferycznymi oraz ogromnym ruchem pojazdów z dużym tonażem - dodała radna.

Radna Ewa Kmiecik-Wronowicz zwróciła się także do starosty z prośbą o podjęcie działań w celu wyremontowania około 30-metrowego chodnika wzdłuż ulicy Narutowicza od zejścia z mostu kolejowego do Domu Harcerza.

- Gmina Czechowice-Dziedzice zapewnia, ze będzie partycypować w realizacji wyżej wymienionego zadania w kwocie wynikającej z oszczędności realizacji inwestycji pod nazwą "Budowa chodnika przy ulicy Ligockiej".
Wybrukowanie tego odcinka chodnika zapewni bezpieczeństwo ruchu pieszego w tym rejonie, a w szczególności dzieci i młodzieży
- stwierdziła radna Kmiecik-Wronowicz.

W odpowiedzi starosta bielski Andrzej Płonka stwierdził, że "chodnik przy ul. Narutowicza na wnioskowanym odcinku zostanie w roku bieżącym wyremontowany", ponadto "obecnie trwa finalizacja umowy z gminą odnośnie dofinansowania tego zadania".

- Stan poszczególnych elementów nawierzchni oraz chodnika ul. Szkolnej jest nam znany, gdyż wraz z służbami drogowymi monitorujemy go na bieżąco. Powstałe ubytki i przełomy zagrażające bezpieczeństwu ruchu zostaną zlikwidowane w ramach robót związanych z bieżącym utrzymaniem dróg. Jednak w dalszym ciągu, z uwagi na ograniczone możliwości finansowe, nie możemy obiecać kompleksowego remontu wnioskowanego odcinaka chodnika. Będziemy natomiast prowadzić rozmowy z władzami gminy odnośnie potrzeb w tym zakresie oraz przyszłym finansowaniu tych robót - podsumował starosta Płonka.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.