Wiadomości

  • 8 marca 2024
  • wyświetleń: 141

Romantyczne wakacje na Costa del Sol - idealne miejsce na wyjazd z drugą połówką

Artykuł sponsorowany:

Wspólny urlop za granicą pozwala zbudować silną więź pomiędzy dwiema
osobami. Wakacje na Costa del Sol umożliwią romantyczne spacery brzegiem morza, odkrywanie niesamowitych zabytków, a także uprawianie różnych rodzajów sportów, w tym również wodnych. Każda para znajdzie więc coś odpowiedniego dla siebie. To idealne miejsce, aby zapomnieć o problemach, oderwać się od codziennej rutyny i skupić się tylko na sobie nawzajem.

Wspólne zwiedzanie ciekawych miejsc

Wiele par uwielbia oglądać zabytki, ponieważ dzięki temu dowiadują się czegoś ciekawego o przeszłości. To także świetna okazja do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć, do których będzie się dało z przyjemnością wracać w przyszłości. Wakacje na Costa del Sol  stwarzają możliwość poznania niezwykle interesujących budowli oraz kontemplowania sztuki. Godny uwagi jest zwłaszcza zamek Gibralfaro w Maladze, pamiętający jeszcze czasy Fenicjan. Wybudowano go w X wieku, aby zapewnić schronienie wojsku, strzegącego znajdującej się nieopodal Alcazaby. Kiedy spaceruje się wokół jego murów obronnych, można jednocześnie podziwiać panoramę miasta. W środku umieszczono muzeum, które słynie z tysięcy miniaturowych modeli i figurek, przedstawiających chociażby makiety zamku, różne formacje wojskowe, a także historyczne przedmioty. To doskonałe miejsce, aby spędzić razem nieco czasu.

Warto też odwiedzić renesansowy kościół La Manquita. Również jest zlokalizowany w Maladze, dlatego najlepiej zdecydować się na zobaczenie obu tych atrakcji jednego dnia. Da się nie tylko zwiedzić wnętrze, ale również pospacerować po dachu budynku. Trzeba w tym celu pokonać schody złożone z 200 stopni, umieszczone w wąskiej i krętej klatce schodowej. Nagroda za wysiłek to malowniczy widok, jaki trudno opisać słowami. W środku budowli znajduje się między innymi:

 drewniany chór,
 kolorowe witraże,
 muzeum katedralne,
 manierystyczne malowidła,
 masywne organy z XVIII wieku,
 kaplica św. Barbary z gotyckim ołtarzem.

Co ciekawe, na zachód od katedry zlokalizowany jest Plac Obispo, gdzie znajduje się wiele knajp, a także barokowy Pałac Arcybiskupa. Jego fasada charakteryzuje się jasnymi, czerwonymi oraz różowymi kolorami. Z pewnością warto pokazać ukochanej osobie tak piękne miejsce.

Romantyczne spacery po plaży

Nie da się zaprzeczyć, że wakacje na Costa del Sol a szczegółnie tak pięknych kraju jakim jest Hiszpania kojarzą się głównie ze spędzaniem czasu na plaży oraz korzystaniem z morskich kąpieli. Często widuje się pary, które opalają się na leżakach, wspólnie pływają, albo korzystają z oferty sportów wodnych. Doskonały pomysł stanowi również zrobienie sobie romantycznego pikniku. Warto oczywiście zwiedzić więcej niż jedno miejsce. Andaluzja, czyli region, w którym znajduje się Costa del Sol,

słynie bowiem z ogromnej ilości pięknych i piaszczystych plaż. Woda tam jest czysta oraz posiada cudowny, błękitny kolor, zachęcający do pływania.

Jeżeli jednak preferuje się aktywne spędzanie czasu, świetnym pomysłem będzie wykupienie kursu nurkowania we dwoje. To bardzo ciekawe przeżycie, a ponadto pozwala na nabycie nowych umiejętności i swobodne obserwowanie podwodnego świata, z zupełnie innej perspektywy niż dotychczas. Wiele par decyduje się także na poranne bieganie nad brzegiem morza. Oddychanie śródziemnomorskim powietrzem, mięciutki piasek pod stopami i delikatne pluskanie wody znacząco uprzyjemniają trening, pozwalając czerpać z niego większą przyjemność.

Gdzie zjeść razem z drugą połówką?

Klasycznym już elementem każdej udanej randki jest romantyczna kolacja. Warto przynajmniej raz w trakcie wakacji na Costa del Sol zabrać swoją drugą połówkę do eleganckiej restauracji, aby wspólnie spróbować dań lokalnej kuchni. Tradycyjną składową regionalnych posiłków są owoce morza oraz ryby, ze względu na położenie geograficzne. Ogromną popularnością cieszą się zwłaszcza sardynki, które Hiszpanie często serwują przy plaży, smażone albo pieczone. To doskonała przekąska w ciągu dnia, aby nabrać nieco sił w trakcie zwiedzania.

Jeżeli natomiast idzie się do baru, świetny pomysł stanowi zamówienie tapas. Są to niewielkie przekąski, serwowane razem z napojami. Występują w wariantach na ciepło i na zimno, w zależności od upodobań. Do najbardziej znanych zalicza się:

 oliwki,
 owoce morza,
 katalońską kiełbasę,
 małe kanapki z szynką,
 pikle nadziewane na wykałaczkę,
 omlet ze smażonych kartofli i jajek,
 uszy wołowe, smażone we fryturze,
 ziemniaki przyrządzane w głębokim oleju.

Jak widać, każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie, niezależnie od posiadanych upodobań. Wspólne próbowanie nowych smaków z pewnością stanie się chętnie przywoływanym po latach wspomnieniem. Warto odwiedzić przynajmniej kilka miejsc, aby zobaczyć, jak różni kucharze przyrządzają konkretne danie.

zamek Gibralfaro shutterstock 229892680


zamek Gibralfaro shutterstock 2106590012 (2)


Tapas shutterstock 187565954