Wiadomości

  • 13 marca 2024
  • wyświetleń: 216

3 zalety pracy w branży IT

Materiał partnera:

Technologie cyfrowe podbijają świat, a wraz z ich rozwojem rośnie zapotrzebowanie na specjalistów branży IT. Coraz więcej młodych osób, stojących u progu kariery zawodowej, zastanawia się więc, czy warto wiązać przyszłość z IT. Jakie są 3 główne zalety pracy w technologiach informatycznych? Poznaj odpowiedzi.

3 zalety pracy w branży IT


1. Praca dostępna od zaraz

Jednym z najważniejszych powodów, dla których warto zainteresować się pracą w IT, jest szeroki wybór ofert. Pracodawcy z Polski i zza granicy ciągle prowadzą nabory na stanowiska związane z programowaniem, zarządzaniem danymi czy bezpieczeństwem IT. Zarówno juniorzy, jak i specjaliści wyższego szczebla szybko znajdują satysfakcjonujące oferty pracy. Nie ma też znaczenia, czy kandydat chce pracować zdalnie, w trybie hybrydowym, czy stacjonarnym. Specyfika pracy sprawia, że firmy IT elastycznie podchodzą do kwestii zatrudnienia. Programiści i pozostały personel IT współpracuje w ramach umów o pracę, zleceń lub B2B.

Atrakcyjna praca w branży IT czeka na Ciebie!

Bardzo powszechne w IT jest też zjawisko head-huntingu. Najlepsi programiści mogą wybierać spośród wielu ofert i sami decydują, w której firmie chcą pracować. Ci najlepsi cały czas otrzymują atrakcyjne propozycje współpracy, dlatego też chętnie zmieniają pracodawców i przechodzą do lepiej prosperujących podmiotów.

2. Wysokie zarobki, które rosną wraz z doświadczeniem

Wysokie wynagrodzenia są kolejnym powodem, dla którego warto wybrać pracę w branży informatycznej. Pensje początkujących programistów zaczynają się od poziomu średniej krajowej i jest to około 6 000 - 7 000 zł brutto miesięcznie. Takie zarobki dla początkujących należą do najwyższych na rynku i zdecydowanie wyróżniają się spośród poziomów płac, oferowanych w innych branżach.

Wejdź na Pracuj.pl i znajdź wymarzoną pracę w IT

Najlepsi pracownicy IT, posiadający wysokie kwalifikacje i samodzielnie realizujący projekty, mogą liczyć na wynagrodzenie miesięczne rzędu nawet 20 000 zł - 30 000 zł brutto. Ponadto duży popyt na usługi IT sprawia, że pracownicy firm informatycznych mają też ogromne pole do renegocjacji swoich stawek. Wielu z nich regularnie otrzymuje premie uznaniowe i dodatki pozapłacowe, dofinansowania do wczasów i na zajęcia nauki języków obcych.

3. Możliwości ciągłego rozwoju

Ważnym kryterium wyboru ofert pracy z sektora IT jest też możliwość ciągłego rozwoju. Nie ulega wątpliwości, że branża informatyczna należy do najbardziej rozwojowych i najszybciej zmieniających się branż. Praca programisty, UX designera czy specjalisty do spraw cyberbezpieczeństwa jest ciągłym procesem zdobywania nowej wiedzy i kompetencji. To zajęcia dla ludzi otwartych na innowacje i nowe technologie. Każdy projekt IT jest zaś świetną okazją do tego, by móc rozwijać zdobyte umiejętności i odnaleźć się w międzynarodowym środowisku.

Praca w IT ma również tę zaletę, że dzięki niej można kształtować wiele kompetencji, przydatnych w życiu codziennym. Są to między innymi takie umiejętności jak: systematyczność, odporność na stres czy komunikacja w języku obcym. Osoby, zatrudnione w firmach IT, rozwijają się też poprzez kontakty z klientami lub współpracownikami z całego świata.

Podsumowanie

Branża IT ma wiele do zaoferowania wszystkim, którzy interesują się nowoczesnymi technologiami. Praca na stanowiskach programisty czy specjalisty obsługi baz danych wiąże się z prestiżem, wysokimi zarobkami i daje możliwości wszechstronnego rozwoju. To również świetna opcja dla tych, którzy w życiu zawodowym cenią stabilizację i dostęp do atrakcyjnych ofert.

Chcesz dokładnie wyliczyć okres przysługujących Ci urlopów z tytułu macierzyństwa? Skorzystaj z kalkulatora macierzyńskiego.