Wiadomości

  • 15 marca 2024
  • wyświetleń: 1487

Mołdawianin przebywał nielegalnie w Polsce od 200 dni. Zatrzymali go "sokiści" z Czechowic-Dziedzic

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z posterunku w Czechowicach-Dziedzicach złapali na dworcu w Bielsku-Białej 46-latka z Mołdawii. Mężczyzna od 200 dni przebywał w Polsce nielegalnie.

Służba Ochrony Kolei zatrzymała w Bielsku-Białej mężczyznę z Mołdawii, który nielegalnie przebywał na terytorium RP
Służba Ochrony Kolei zatrzymała w Bielsku-Białej mężczyznę z Mołdawii, który nielegalnie przebywał na terytorium RP · fot. Służba Ochrony Kolei


Pracownicy SOK w trakcie patrolu zauważyli, że mężczyzna przechodzi przez tory w niedozwolonym miejscu - w rejonie byłego zakładu napraw dźwigów nieopodal stacji Bielsko-Biała Główna. Gdy go skontrolowali okazało się, że ma nieważny paszport.

- Po sprawdzeniu danych osobowych 46-letniego mężczyzny w systemach teleinformacyjnych Straży Granicznej okazało się, że ostatni dzień legalnego pobytu na terytorium RP, do którego cudzoziemiec był uprawniony bez konieczności posiadania wizy, minął w ubiegłym roku. Z okoliczności wynika, że Mołdawianin od ponad 200 dni przebywa w Polsce nielegalnie - wyjaśnia Straż Ochrony Kolei.

Imigrant został przekazany Straży Granicznej. Otrzymał nakaz opuszczenia terytorium Rzeczypospolitej.

KR / czecho.pl

źródło: Straż Ochrony Kolei

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.