Wiadomości

  • 18 marca 2024
  • wyświetleń: 272

Najlepsze wakacje? Tylko na Costa del Sol

Artykuł sponsorowany:

Costa del Sol - wymarzony klimat, bajkowe atrakcje
Polscy turyści często poszukują raju. W tym celu wyjeżdżają na inne kontynenty, zwiedzają odległe wyspy, poznają inne kultury.

Tymczasem okazuje się, że kraina marzeń znajduje się dość blisko, bo w Andaluzji. Dziwna nazwa, nic wam nie mówi? Wystarczy jednak napisać, że to najbardziej na południe wysunięty region Hiszpanii, a już się oczy zaświecą! Właśnie tam znajduje się Costa del Sol, a więc Wybrzeże Słońca. Dlaczego koniecznie należy się tam udać? Odpowiedź w poniższym tekście!

Przyciągająca pogoda

Oczywiście, atrakcje turystyczne, w tym wszelkie zabytki są bardzo ważne, ale niekoniecznie to one zachęcają w pierwszej kolejności do przyjazdu (do konkretnego kraju, regionu itd). Na wakacje na Costa del Sol decydują się m.in. zakochane pary i rodziny z dziećmi. Robią to jednak ze względu na idealne warunki pogodowe i możliwość pluskania się w ciepłej wodzie. To przecież region, który słynie z kąpielisk morskich oraz wymarzonej temperatury powietrza.

Przez kilka miesięcy w ciągu roku jest tam powyżej 20 stopni Celsjusza (w cieniu!). Od maja do września można spodziewać się wielu godzin słonecznych. Pogoda wręcz rozpieszcza. Deszczowe dni, ku uciesze turystów, zdarzają się rzadko. Dopiero zimowy okres (szczególnie grudzień) przynosi ze sobą ulewy połączone z mrozem.

Kiedy zatem spędzić urlop na Costa del Sol? Jeśli ktoś szuka najlepszej pogody, to powinien polecieć w sierpniu. Jednak chcąc uniknąć tłumów, lepiej zarezerwować lot na wrzesień albo kwiecień, czyli poza sezonem. Średni koszt biletu w obie strony nie jest bardzo wysoki. Wynosi średnio 2 tysiące złotych.

Najciekawsze atrakcje - Malaga i Marbella

Odpoczynek na plaży to jedno, ale wakacje na Costa del Sol polegają też na czymś innym. Każde biuro turystyczne dysponuje folderem z niezwykłą ofertą tego malowniczego miejsca. Bo jakże inaczej można określić ową, południową część Hiszpanii. Zapomnijcie o nudzie i nastawcie się na zwiedzanie licznych obiektów.

W Maladze, stolicy prowincji, którą zamieszkuje prawie 600 tysięcy uśmiechniętych ludzi, wejdziecie do Zamku Gibralfaro (wzniesionego na górze o wysokości 131 m n.p.m. w pierwszej połowie XIV wieku) i poznacie tajemnice arabskiej twierdzy Alcazaba (jednej z najtrudniejszych do zdobycia w całym kraju jakim jest Hiszpania.

Z kolei miłośnicy sztuki natrafią na wyraźny ślad ruin Teatru Rzymskiego. W ten sposób przeniosą się w czasie do starożytności. Równie wielkie emocje pojawią się na twarzach osób ceniących malarstwo Picassa. Ten sławny malarz, twórca geometrycznego stylu w sztuce - kubizmu, urodził się właśnie w Maladze. W mieście tym nie mogło zatem zabraknąć muzeum poświęconego temu wybitnemu artyście!

60 kilometrów od stolicy położona jest natomiast Marbella. Już sama nazwa brzmi pięknie, magicznie. Nic dziwnego, wszak to hiszpańskie Saint-Tropez, miasto z bardzo starą dzielnicą i XVI-wiecznym zamkiem Casa del Corregidor, a także z pobliskim portem Puerto Banus. Co więcej, wyróżnia się pięcioma rzeźbami Salvadora Dali, ustawionymi wzdłuż alei Avenida del Mar (największe wrażenie robi ta przedstawiająca mitologicznego Perseusza ścinającego Meduzę). Ma też popularny park linowy dla poszukiwaczy przygód (chodzi o Aventurę Amazonię).

Co w innych miastach?

Marbella i Malaga malaga to nie są jedyne miasta, które warto odwiedzić. Wystarczy zerknąć na google maps, aby przekonać się że jest ich znacznie więcej. W tych nieco mniejszych również można się odkrywać wspaniałe atrakcje. Mowa chociażby o muzeum miniatur i fabryce czekolady w Mijas Pueblo (Willy Wonka zakochałby się w tym miejscu!).

Trzeba też wspomnieć o tarasie widokowym El Balcon de Europa w mieście Nerja. Ma on 60 metrów wysokości i można podziwiać z niego piękną panoramę (widok na plaże, morze, góry zapiera dech w piersiach). Sporo jest również ruin. W Esteponie mamy zamek Castillo de San Luis. Fuengirola może z kolei pochwalić się potężną, historyczną i odnowioną twierdzą Sohail; a Benalmadena ekscytującym parkiem rozrywki oferującym mnóstwo wrażeń i przygód (Tivoli World), kolejką linową Teleferico i akwarium Sea Life Benalmadena (podwodnym tętniącym życiem światem, gdzie mieszka 2500 zwierząt
morskich z różnych stref).

Przyciągające wzrok zabytki i oryginalne atrakcje znajdują się też w Torremolinos: Wieża Młynów, Pałac Kongresów, kościół San Miguel, ogród botaniczny Molino de Inca oraz... Park Krokodyli (ogród zoologiczny z ponad 300 gatunkami tych gadów z całego świata!). Oczywiście nie brakuje jeszcze 7-kilometrowej plaży, więc po zwiedzaniu zabytków, każdy może odpocząć, leżąc na gorącym piasku.

Wakacje na Costa del Sol - podsumowanie

Powyższe informacje są dowodem na to, że Wybrzeże Słońca to faktycznie raj na Ziemi. Barwny, zachwycający uliczkami, białymi budynkami, krystalicznie czystą wodą i wymarzoną pogodą. Nie powinno zaskakiwać, że w tej części Andaluzji kupują posiadłości bogacze, a turystyka rozwija się w bardzo szybkim tempie. To miejsce, gdzie można zapomnieć o wielu problemach i smutkach. Miejsce, w którym nie myśli się o upływającym czasie. Nie ma co długo planować wakacji życia, wyjazd Costa del Sol jest bowiem jedną z najlepszych opcji!

Malaga shutterstock 2168841167


Malaga shutterstock 1253335852


Marbella shutterstock 1996384850


Malaga shutterstock 1999998263