czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 marca 2008
  • wyświetleń: 1445

Mało skuteczne starania o dworzec

Od dobrych kilku lat Czechowice-Dziedzice starają się o przejęcie od Polskich Kolei Państwowych, popadającego w ruinę i straszącego w samym centrum miasta, budynku dworca kolejowego.

Reklama

O tych - jak dotąd bezskutecznych - zabiegach o dworzec PKP, rozpoczętych jeszcze za kadencji poprzedniego burmistrza, pisano nieraz. Pod koniec ubiegłego roku gmina była już bliska podpisania z PKP umowy o przejęciu dworca, w którego remont chce zainwestować grube miliony złotych. Jednak na początku bieżącego roku zmienił się administrator budynku. Umowy nie sfinalizowano. Czy oznacza to, że projekt przejęcia dworca przez gminę upadł?

Takie głosy rzeczywiście się pojawiły. Co gorsza, płyną z czechowickiego magistratu, który - można odnieść takie wrażenie - skapitulował w walce o przejęcie dworca PKP. Nie wiedzieć czemu uznano, że nowy administrator, czyli Oddział Dworce Kolejowe PKP (poprzednim był Oddział Gospodarowania Nieruchomościami PKP), dworca ani nie sprzeda, ani nawet nie wydzierżawi zabiegającej o to gminie.

Kronika Beskidzka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.