Wiadomości

  • 27 marca 2024
  • 19 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 9818

[FOTO] Za nami "Kopciuszek" - spektakl charytatywny na rzecz małego Jasia w MDK

W sobotę 13 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach wystawiony został spektakl charytatywny na rzecz małego Jasia Małysiaka-Mika. W rolach głównych wystąpili nauczyciele i uczniowie czechowickiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego numer 1 im. Jana Brzechwy.

Spektakl "Kopciuszek" w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach - 13.04.2024 · fot. Agnieszka Borgieł


Jak mówi Marzanna Nycz, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego numer 1 im. Jana Brzechwy w Czechowicach-Dziedzicach, był to "weekend pełen wrażeń będący zwieńczeniem naszych działań na rzecz małego Jasia". - Wydarzenie to zgromadziło mnóstwo ludzi o wielkich sercach. Obecność Państwa i Wasze ogromne wsparcie kolejny raz udowodniło nam, że to, co robimy - ma sens - podkreśla.

- Dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami tak licznie, z wielkim zaangażowaniem włączyli się do przygotowania i przeprowadzenia akcji charytatywnej "Jedynka gra dla Jaśka". Dziękujemy za ogromną wrażliwość i serce otwarte na potrzeby drugiego człowieka. Ofiarowana pomoc jest dowodem serdeczności oraz ludzkiej solidarności - dodała Marzanna Nycz.

Dzięki zaangażowaniu osób o złotych sercach udało się zebrać kwotę 18 020 zł. Zebrane pieniądze społeczność szkoły wpłaciła na konto fundacji "Serce dla maluszka".

- Dziękujemy wszystkim sponsorom: rodzicom za przepyszne ciasta, STUDIO OSA Pani M. Kamińskiej - za ufundowanie voucherów na zabiegi upiększające, firmie MEDIA TARGET P. Kapuśnik za przygotowanie banerów dekoracyjnych, Państwu Ewie i Mauro Amarante za przekazanie na licytację autobiografii Pana Piotra Beczały, Pani Jadwidze Wizner za wykonanie przepięknej makramy, Panu Patrykowi za zasponsorowanie vouchera na szkolenie militarne, rodzinie Pollak za przygotowanie oprawy muzycznej i dekoracji, Panu Romualdowi Romańczukowi za przekazanie akwareli - wymienia Nycz.

Rodzice Jasia - w przepięknych słowach - podziękowali wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację tej wyjątkowej inicjatywy:

Wspaniali - gdyby słowa mogły wyrazić głębię wdzięczności, która przepełnia nas w tej chwili, byłyby ogromne jak ocean. Wasze serca obdarzone chęcią i dobrocią, stworzyły niewątpliwie najpiękniejszy akt przyjaźni i wsparcia, jaki mogliśmy sobie wyobrazić.

Przedstawienie charytatywne, które zorganizowaliście na rzecz Jaśka, przekroczyło granice zwykłego altruizmu, stając się promieniem nadziei i radości. Wasze zaangażowanie nie zna granic, a każdy gest, każde słowo, każda nuta były nie tylko wyjątkowe, ale także stworzyły arcydzieło, które oparte było na czystej dobroci (i Waszych talentach oczywiście).

Wielkie dzięki za Waszą niezwykłą hojność, za Wasze serca pełne miłości i za Wasze działania, które wywołały nie tylko uśmiech na naszych twarzach, ale również ogromną radość i wzruszenie w naszych sercach. Wasze dzieło stworzyło most, który połączył nas z nadzieją, siłą i wiarą w dobroć ludzi.
Jeszcze raz z całego serca dziękujemy Wam za Wasze nieocenione wsparcie i za to, że uczyniliście nasze życie bardziej kolorowym i pięknym niż kiedykolwiek mogliśmy sobie wyobrazić.


Kim jest mały Jasio?Jaś Małysiak-Mik
Jaś Małysiak-Mik · fot. Fundacja "Serce dla Maluszka"


- Jasio jest fantastycznym małym człowieczkiem, który od urodzenia boryka się z ciężką chorobą. Zespół genetyczny (PACS 2), który u niego wykryto, nie jest nadal dokładnie zbadany - Janek był 44. dzieckiem zdiagnozowanym na całym świecie. Jaś jest objęty wielospecjalistyczną opieką, w której co rusz pojawiają się nowe obszary wymagające wspomagania zarówno w sferze psychicznej, rozwojowej, jak i przede wszystkim fizycznej. Terapia dziecka - w dużej mierze w prywatnych gabinetach - wymaga ogromnego wysiłku ze strony rodziców i wiąże się ze sporymi wydatkami finansowymi - mówi Marzanna Nycz, dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego imienia Jana Brzechwy w Czechowicach-Dziedzicach.

- Mama Jasia jest nauczycielem bardzo zaangażowanym w swoją pracę, oddanym dzieciom, dla nas jest życzliwą, otwartą na współpracę koleżanką. Nigdy nie zaniedbuje swoich obowiązków. Pomimo osobistych kłopotów - zawsze gotowa do pomocy innym, pogodna i życzliwie nastawiona do świata i ludzi. Jasiu jest częścią naszej szkolnej rodziny i dlatego postanowiliśmy podjąć działania, mające na celu wsparcie jego leczenia - dodaje dyrektor Nycz.

We współpracy z Fundacją "Serce dla maluszka", której podopiecznym jest Jasio, grono pedagogiczne ZSP1 przygotowało spektakl teatralny pod tytułem "Kopciuszek", który w ramach akcji charytatywnej pod nazwą "Jedynka gra dla Jaśka" odbył się w sobotę 13 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach.

- W realizację tego przedsięwzięcia wkładamy własne siły i środki. Nie wiemy, jak odnajdziemy się w roli aktorów, już dzisiaj czujemy tremę, ale spróbujemy ją pokonać, bo cel jest ważny. Uroczystość o charakterze charytatywnym będzie miała na celu zebranie funduszy na rehabilitację i leczenia małego zucha. Serdecznie zapraszamy Państwa wraz z całymi rodzinami na to wydarzenie - podkreślałą jeszcze przed wydarzeniem Marzanna Nycz.

Małego Jasia można wesprzeć także poprzez wpłatę na konto Fundacji "Serce dla Maluszka" - w TYM MIEJSCU, a także przekazując mu 1,5% swojego podatku - w rozliczeniu PIT wystarczy wpisać numer KRS Fundacji "Serca dla Maluszka": 0000387207, z dopiskiem w rubryce cel szczegółowy "3371 Jan Małysiak-Mik".

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj